Våre slektstrær - oversikt over våre aner

Tilbake til hjemsiden

  • Alle personene i treet har sitt eget nummer. Menn i treet har alltid partall, kvinnene har alltid oddetall.
  • Far har tall som er dobbelt så høyt som sitt barn, mens mor har dobbelt +1. Det vil da si at barn har tallet som er halvparten av sin far. F.eks.: en person har nr. 10 i treet; da vil denne personens far ha nummer 20 (det dobbelte), mens moren vil ha nummer 21 (dobbelt +1). Lurer du på hvem som er barn av nr. 10, så er det da nummer 5 (halvparten). Dette er et velkjent system innen slektsforskning.
  • Alle par (mann og kone/samboer/kvinne han fikk barn med) linker til én felles side. F.eks. vil nummer 550 (mannen) og nummer 551 (kvinnen) linke til samme side.
  • Alle personer skal i utgangspunktet ha en side (klikk på en persons navn), men der hvor ikke navnet i treet linker til en ny side, har jeg ikke annen informasjon en personens navn og eventuelt årstall for fødsel og/eller død).
  • En * bak et navn betyr at denne personens gren stopper her, ettersom jeg foreløbig ikke har funnet foreldrene
  • Stedsnavnene bak de forskjellige personene er som regel hvor de er født, eller hvor de for det meste har bodd i løpet av sitt liv
  • Dersom du ønsker å se skriften større eller mindre, hold nede Ctrl-tasten og trykk hhv på + eller - (bindestrektasten) - hvis Windows-bruker. Eller Cmd og +/- hvis Mac-bruker

Helenas slektstre

1. generasjon (probanden)
1. Helena Neegaard (1981-) - Stockholm/Oslo

2. generasjon (Foreldre)
2. (Sven) Bjørn Habolin (1959-2005) - Stockholm, Sverige
3. Kari Neegaard (1961-) - Oslo, Norge

3. generasjon (Besteforeldre)
4. Rolf Emil Edvard Habolin (1932-2005) - Stockholm, Sverige
5. Ulla Gudrun Isabell Utterström (1930-2001) - Stockholm, Sverige
6. Reidar Neegaard (1938-2002) - Oslo, Norge
7. Åse Lill Neegaard (1935-) - Akershus/Oslo, Norge

4. generasjon (Oldeforeldre)
8. Matros Karl Edvard Emil Habolin (1904-1994) - Stockholm, Sverige
9. Greta Eleonora Habolin (1903-etter 1975) - Stockholm, Sverige
10. Lokeldare Sven Rikard Lindberg (1897-1960) - Stockholm, Sverige
11. Olga Prins Lindberg (1898-1961) - Stockholm, Sverige
12. Faktor Reidar Kristian Neegaard (1913-1977) - Oslo, Norge
13. Kontordame Ella Torp Neegaard (1911-1987) - Oslo, Norge
14. Erling Asbjørn Myhre (1907-1971) - Sørum, Akershus, Norge
15. Astrid Johanne Myhre (1911-1997) - Røyken, Buskerud, Norge

5. generasjon (Tippoldeforeldre)
16. Pressforgylder Emil Anton August Habolin (1865-1936) - Stockholm, Sverige
17. Bokbinderske Elvira Maria Jonsson Ideman (1874-1936) - Stockholm, Sverige
18. Stenarbetare Ferdinand Nygren (1865-etter 1903) - Stockholm, Sverige
19. Karolina Charlotta Höglund (1865-etter 1903) - Stockholm, Sverige
20. Maskinarbeider Knut Rikard Lindberg (1872-?) - Södermanland, Sverige
21. Kerstin Halvarsson (1873-?) - Södermanland, Sverige *
22. Soldat Per Andersson Prins (1869-1945) - Kopparberg, Örebro, Sverige
23. Karin Andersdotter Prins (1869-1942) - Kopparberg, Örebro, Sverige
24. Verksmester Kristian Neegaard (1884-1937) - Oslo, Norge
25. Setterske Hulda Amalie Iversdtr Neegaard (1883-1954) - Oslo, Norge
26. Typograffaktor Rolf Torp (1889-1940) - Oslo, Norge
27. Syerske Hanna Emilie Pedersen Torp (1889-1979) - Oslo, Norge
28. Hustømmermann Thorvald Olsen Myhre (1870-1951) - Nes på Romerike, Akershus, Norge
29. Tømmermannskone Karen Kristiansdtr Bollum (1875-1944) - Østre Toten, Oppland, Norge
30. Skogsarbeider Johan Karlsen Løvlie (1879-1937) - Røyken, Buskerud, Norge
31. Elise Alvhilde Mauseth Løvlie (1889-1971) - Bodø, Nordland/Røyken, Buskerud, Norge

6. generasjon (Tipptippoldeforeldre)
32. Bokbinderifaktor Frans August Habolin (1825-1870) - Kalmar/Stockholm, Sverige
33. Traktörsenkan Carolina Charlotta Länngren Habolin (1832 - etter 1887) - Örebro, Sverige
35. Maria Carolina Jonsson (1842-?) - Målilla, Kalmar/ Stockholm, Sverige
36. Nils Nygren (?-etter 1865) - Stockholm, Sverige *
37. Charlotta Gustafsdotter (?- etter 1865) - Stockholm, Sverige *
38. Smedgesäll Johan Wilhelm Höglund (1831-?) - Södertälje, Stockholm, Sverige
39. Olivia Margaretha Ericsson - Södertälje, Stockholm, Sverige *
40. Banevaktare Sven Lindberg (ca 1836-?) - Stockholm, Sverige *
41. Hedvig Catharina Kärrström (1843-?) - Stockholm, Sverige
44. Anders Hansson Elis (1829 - 1917) - Leksand, Dalarna, Sverige
45. Margreta Andersotter (1834-1882) - Siljansnäs, Sverige *
46. Anders Persson Landtysk - Sverige *
47. Carin Hansdotter - Sverige *
48. Skreddermester Hans Kristian Neegaard (1846-1930) - Vestre Toten, Oppland, Norge
49. Ingeborg Andreasdtr Neegaard (1847-1935) - Søndre Land, Oppland, Norge
50. Snekker Haldor Christian Iversen (1855 - etter 1935) - Aremark, Østfold, Norge
51. Karen Elisabeth Olsdtr Yven (1860 - etter 1923) - Tune, Østfold, Norge
52. Snekkersvenn Kristian Andreasen Torp (1866 - etter 1913) - Spydeberg, Østfold, Norge
53. Syerske Anna Mathilde Jensdtr Torp (1866 - etter 1913) - Oslo, Norge
54. Jernbanearbeider Nils Pedersen (1848-?) - Eidskog, Hedmark, Norge
55. Karoline Emilie Pedersen (1853-1899) - Nes på Romerike, Akershus, Norge
56. Husmann Ole Amundsen Myrhaugen (1828-1902) - Nes, Akershus, Norge
57. Karen Andrea Olsdtr Skøyen (1825-1909) - Nes, Akershus, Norge
58. Snekker Kristian Johannessen Vesteng (1847-1920) - Romedal, Hedmark, Norge
59. Thine Halvorsdtr Ouren (1852-etter 1910) - Østre Toten, Oppland, Norge
60. Skomaker Karl Martin Karstensen Vearholmen (1833-1884) - Skiptvedt, Østfold/Røyken, Buskerud, Norge
61. Anne Karine Larsdtr Fossumkleven (1842-etter 1922) - Røyken, Buskerud, Norge
62. Farmasøyt Ole Sivertsen Mauseth (1857-1939) - Surnadal, Møre og Romsdal, Norge/Manitoba, Canada
63. Anne Olsdtr Hovde (1861-1938) - Måndalen, Møre og Romsdal, Norge/Manitoba, Canada

7. generasjon (3x tippoldeforeldre)
64. Bokbindermester Zacharias Habolin (1793 - etter 1835) - Kalmar/Stockholm, Sverige
65. Ingrid Helena Jonasdtr Habolin (1793-1831) - Målilla, Kalmar, Sverige
66. Torpare Jonas Länngren - Sverige *
67. Maja Stina Larsdotter (ca 1803-?) - Sverige *
70. Torpare Jonas Andersson - Målilla, Kalmar, Sverige *
71. Sara Maria Nilsdotter - Målilla, Kalmar, Sverige *
76. Drängen Peter Höglund - Stockholm, Sverige *
77. Carin Jonsdotter (ca 1790-?) - Stockholm, Sverige *
82. Lars Petter Kärrström - Sverige *
83. Anna Catharina Jansdotter - Sverige *
88. Soldat Hans Hansson Pipare Ollas (1801-1838) - Dalarna, Sverige
89. Brita Olsdotter (1802-1886) - Dalarna, Sverige
96. Skredder Kristian Mikkelsen Grøthaug (1809-1893) - Toten, Oppland, Norge
97. Husmannskone Maria Kristoffersdtr Grøthaug (1812-1882) - Toten, Oppland, Norge
98. Husmann Andreas Hansen Raaum (1811-1888) - Vardal, Oppland, Norge
99. Helene Maria Kristiansdtr Raaum (1821 - etter 1875) - Land, Oppland, Norge
100. Husmann Iver Hansen Sandtorpstuen (1803 - før 1875) - Aremark, Østfold, Norge
101. Helvig Pedersdtr Ørjebakken (1815- før 1875) - Aremark, Østfold, Norge
102. Skipstømmermann Ole Hansen (1818 - etter 1881) - Fron, Oppland/Tune, Østfold, Norge
103. Birthe Maria Andersdtr Yven (1829 - etter 1881) - Tune, Østfold, Norge
104. Kapitalist/rentenist/selveier Andreas Thorersen Torp (1835-1913) - Spydeberg, Østfold, Norge
105. Veverske Gunhild Marie Christofersdtr Torp (1840-1933) - Hobøl, Østfold, Norge
106. Stuert Jens Olsen (1831-?) - Rygge, Østfold, Norge
107. Lina Margrethe Eriksen Rosenberg (1837-?) - Moss, Østfold, Norge
108. Husmann Peder Nilsen Steringslien (1816-?) - Eda, Värmland, Sverige
109. Eli Nielsdtr (1821-?) - Vinger (Eidskog), Hedmark, Norge
110. inderst Ole Gorenius Andersen Theseneie (1830-?) - Nes, Akershus, Norge
111. Gorine Thostensdtr Finnstadeie (1826-1859) - Nes, Akershus, Norge
112. Amund Olsen (ca 1792-1865/1875) - Nes, Akershus, Norge
113. Inge Evensdtr (1797-?) - Nes, Akershus, Norge
114. Ole Ottersen Katterud (1791-1861) - Nes, Akershus, Norge
115. Inger Gulbrandsdtr Skøyen (1791-?) - Nes, Akershus, Norge
116. Feier Johannes Halvorsen Bordalseie (ca 1820-?) - Ringsaker, Hedmark, Norge
117. Inderstpike Olive Embretsdtr Vestre Dahl (1822-?) - Romedal, Hedmark, Norge
118. Husmann Halvor Jensen Fjeldhaugeie (ca 1807-1866) - Østre Toten, Oppland, Norge
119. Marte Fredriksdtr Fjeldhaugeie (ca 1809-1870) - Østre Toten, Oppland, Norge
120. Carsten Jensen Sætre? - Norge
121. Marthe Olsdtr Sætre (1811-?) - Røyken, Buskerud, Norge
122. Husmann Lars Amundsen Fossumkleven (1800-1870) - Røyken, Buskerud, Norge
123. Anne Amundstr Jellum (1805-1877) - Røyken, Buskerud, Norge
124. Sivert Larsen Mauseth (1817-1865) - Surnadal, Møre og Romsdal, Norge
125. Gurine Pedersdtr Svean (1824-?) - Surnadal, Møre og Romsdal, Norge
126. Husmann Ole Olsen Øverhovde (1815-1889) - Måndalen, Møre og Romsdal, Norge
127. Husmannskone Brit Ellingsdtr Bruaset (1818-1898) - Måndalen, Møre og Romsdal, Norge

8. generasjon (4x tippoldeforeldre)
128. Snekker Niclas Habolin (ca 1739-1811) - Kalmar, Sverige *
129. Helena Larson - Sverige *
130. Knekten og Skredderen unge Jonas Larsson (1746-?) - Målilla, Kalmar, Sverige
131. Christina Catharina Carlsdotter (1764-?) - Målilla, Kalmar, Sverige
176. Hans Hansson Ollas (1760-1834) - Sverige
177. Margreta Andersdotter Krök (1767-1846) - Sverige
178. Soldat Olof Persson Vinter (1757-1832) - Dalarna, Sverige *
179. Karin Andersdotter (1766-1839) - Dalarna, Sverige *
192. Husbonde Mikkel Olsen Karsrud (1770-1822) - Toten, Oppland
193. Gårdbrukerkone Helene Olsdtr Glemmestad (1771-1819) - Østre Toten, Oppland
194. Skarpskytter Kristoffer Amundsen Ripe (1786-1863) - Toten, Oppland
195. Hendrika Hansdtr Skattum (1789 - etter 1825) - Eidsvoll, Akershus
196. Hans Andersen Aas - Norge *
197. Inger Jensdtr Aas - Norge *
198. Christian Madsen Nærbyeie (1801-?) - Land, Oppland, Norge
199. Anne Hansdtr Aadnes (1797-1835) - Land, Oppland, Norge
200. Husmann Hans Olsen (1761-?) - Aremark, Østfold, Norge
201. Sidsel Amundsdtr (1766-?) - Norge
202. Peder Halvorsen Ørjebakken (1779-?) - Aremark, Østfold, Norge
203. Maria Amundsdtr Ørjebakken - Norge
204. Hans Jensen Haverstad - Fron, Oppland, Norge
205. Marit Simonsdtr Solbraastuen - Fron, Oppland, Norge
206. Landhugger Anders Hendriksen (1798-?) - Tune, Østfold, Norge
207. Pernille Thorine Halvorsdtr (1799-?) - Tune, Østfold, Norge
208. Selveier Thorer Arnesen Ødebye (1806- mellom 1864-1869) - Enebakk, Akerhus, Norge
209. Marie Christensdtr Ødebye (?- mellom 1835 og 1846) - Norge *
210. Christopher Thoresen Bøhler (1803-1858) - Norge
211. Johanne Lovise Johannesdtr (1819 - etter 1865) - Norge
212. Artillerist Ole Nilsen Tøffelbakke - Norge *
213. Anne Nielsdtr Tøffelbakke - Norge *
214. Smed Jan Eriksen Rosenberg (1789-1883) - Örebro, Sverige
215. Anne Maria Pedersdtr (1801-1858) - Bærum, Akershus, Norge
216. Niels Olsen/soldat Nils Fjällman - Eda, Värmland, Sverige *
217. Anna Svensdotter? (ca 1771-?) - Eda, Värmland, Sverige *
218. Inderst Niels Olsen Mellem (1784-1858) - Norge
219. Marthe Thordsdtr Bottilsrud (1790-1857) - Norge
220. Husmann Anders Christoffersen (1797-?) - Nes, Akershus, Norge
221. Anne Nielsdtr Finstadeie (1797-?) - Nes, Akershus, Norge *
222. Thorsten Christensen - Nes, Akershus, Norge
224. Husmann Ole Olsen Branderud - Nes, Akershus, Norge *
225. Anne Larsdtr - Nes, Akershus, Norge
226. Even Evensen Lundberg (ca 1756-?) - Nes, Akershus, Norge
227. Thore Engebretsdtr (ca 1772-?) - Nes, Akershus, Norge
228. Otter Kristensen (1762-1801) - Nes, Akershus, Norge *
229. Marte Olsdtr Nedre Togstad (1755-1826) - Nes, Akershus, Norge
230. Gulbrand Olsen Skøyen (1752-1813) - Nes, Akershus, Norge
231. Gudbjørg Andersdtr (1765-1813) - Nes, Akershus, Norge
232. Halvor Johannesen Sletvolden (?) (1795-?) - Ringsaker, Hedmark, Norge *
233. Klare Christiansdtr Sletvolden (?) (1794-?) - Ringsaker, Hedmark, Norge *
234. Gevorben soldat Embret Gulbrandsen Bryni (ca 1796-?) - Norge *
235. Pernille Nielsdtr Svinbergseie (ca 1800-?) - Norge *
236. Jens Halvorsen Auren (1764-1845) - Toten, Oppland, Norge
237. Berthe Pedersdtr Auren (1776-1864) - Toten, Oppland, Norge
238. Husbonde Fredrik Hansen Igelsrud (1777-1862) - Østre Toten, Oppland, Norge
239. Helena Hermansdtr Igelsrud (1779-1814) - Toten, Oppland, Norge
242. Soldat og husmann Ole Povelsen Auke (1766-?) - Røyken, Buskerud, Norge
243. Bente Andersdtr - Norge *
244. Landvergesoldat Amund Ingebrethsen Clemetsrud (1761-1811) - Røyken, Buskerud, Norge
245. Marthe Larsdtr Gunderud (ca 1776-?) - Røyken, Buskerud, Norge
246. Amund Olsen Jellum (1764-1825) - Røyken, Buskerud, Norge
247. Mari Olsdtr Østern (1768-1841) - Asker, Akershus, Norge
248. Soldat Lars Andersen Honstad (1783-1845) - Surnadal, Møre og Romsdal, Norge
249. Anne Sjursdtr Røv (1782-?) - Surnadal, Møre og Romsdal, Norge
250. Peder Olsen Tellesbø (1787-?) - Surnadal, Møre og Romsdal, Norge
251. Ildri Alvsdtr Sveen (1786-?) - Surnadal, Møre og Romsdal, Norge
252. Ole Nilsen Nilsgarda (1785-1856) - Måndalen, Møre og Romsdal, Norge
253. Hille Olsdtr Volden (1782-?) - Måndalen, Møre og Romsdal, Norge
254. Elling Torsteinsen Brudeset (1773-1833) - Måndalen, Møre og Romsdal, Norge
255. Gunborg Andersdtr Bø (1778-1849) - Voll, Møre og Romsdal, Norge

9. generasjon (5x tippoldeforeldre)
260. Bonde Lars Carlsson (1707-1778) - Målilla, Kalmar, Sverige
261. Maria Samuelsdotter (1709-1752) - Målilla, Kalmar, Sverige
262. Husar og husmann Carl Jonsson Älgshult (1720-1797) - Målilla, Kalmar, Sverige
263. Ingeborg Chrestina Nilsdotter (1732-1806) - Målilla, Kalmar, Sverige
352. Hans Andersson (1708-1772) - Dalarna, Sverige
353. Margreta Olofsdotter (1714-1793) - Dalarna, Sverige
354. Anders Jönsson Krök (1726-1801) - Dalarna, Sverige
355. Marit Andersdotter Grönsta (1723-1806) - Dalarna, Sverige
384. Ole Mikkelsen Lerud Kukkelsrud (1740-1770) - Østre Toten, Oppland, Norge
385. Anne Christensdtr Markestad (1736-1780) - Toten, Oppland, Norge
386. Tambour Ole Tomassen Glemmestad (1721-1802) - Østre Toten, Oppland, Norge
387. Eli Tostensdtr Skjefstad (1725-1813) - Toten, Oppland, Norge
388. Selveier Amund Kristoffersen Hermanrud Ripe (1751-1826) - Østre Toten, Oppland, Norge
389. Mari Kristoffersdtr Listerud (1765 - etter 1804) - Østre Toten, Oppland, Norge
390. Hans Henriksen Rognstad (1761 - før 1796) - Oppland, Norge
391. Katrine Jørgensdtr Bråten (1766-?) - Eidsvoll, Akershus, Norge
392. Anders Olsen Aas - Vardal, Oppland, Norge *
393. Ingeborg Hansdtr Brusveen - Vardal, Oppland, Norge *
394. Jens Johansen (1751-?) - Vardal, Oppland, Norge
395. Mari Amundsdtr - Vardal, Oppland, Norge
396. Mads Johansen Nærbyeie (1761-1821) - Land, Oppland, Norge
397. Anne Madsdtr Nærbyeie (1764-1854) - Land, Oppland, Norge
398. Soldat Hans Olsen Aadnes (1765-?) - Land, Oppland, Norge
399. Else Helgesdtr Aadnes (1767-?) - Land, Oppland
400. Ole Husebacken ? - Aremark, Østfold, Norge *
401. Sigri Husebacken ? - Aremark, Østfold, Norge *
402. Amund Amundsen Leervig - Norge *
403. Dorthe Iversdtr Leervig - Norge
404. Halvor Nilsen (ca 1751- etter 1801) - Aremark, Østfold, Norge *
405. Mari Hansdtr (ca 1733- etter 1801) - Aremark, Østfold, Norge *
406. Anders Amundsen - Aremark, Østfold, Norge *
407. Birthe Iversdtr - Norge *
408. Jens Hansen (ca 1751-etter 1801) - Fron, Oppland, Norge *
409. Marit Olsdtr (ca 1756-etter 1801) - Fron, Oppland, Norge *
410. Simen Olsen (ca 1747-etter 1801) - Fron, Oppland, Norge *
411. Marit Erichsdtr (ca 1752-etter 1801) - Fron, Oppland, Norge *
412. Husmann Henrik Christiansen Sandengen (ca 1757-?) - Tune, Østfold, Norge *
413. Malene Jonsdtr Sandengen (ca 1765-?) - Tune, Østfold, Norge *
414. Halvor Thomasen (ca 1771-?) - Tune, Østfold, Norge
415. Birthe Olsdtr (ca 1759-?) - Tune, Østfold, Norge *
416. Dragon Arne Knudsen Øybye (ca 1771-?) - Enebakk, Akershus, Norge *
417. Karen Thoresdtr (ca 1776-?) - Enebakk, Akershus, Norge *
420. Thorer Hanssen Østre Bøler (1765-?) - Hobøl, Østfold, Norge
421. Gudnil Christophersdtr (1772-?) - Hobøl, Østfold, Norge
422. Johannes Nielsen Tundbye - Norge *
423. Kierstine Mathisdtr Tundbye - Norge *
428. Mästersven Erich Rosenberg (1755-?) - Västermanland, Sverige
429. Greta Bark (1757-?) - Dalarna, Sverige
430. Petter Halsteensen Burud (ca 1777-?) - Asker, Akershus, Norge *
431. Birthe Andersdtr Steenseie (ca 1774-?) - Asker, Akershus, Norge *
436. Ole Olsen Bottilsrud (1757-1832) - Vinger, Hedmark, Norge
437. Eli Nilsdatter Ingelsrud (1756-1841) - Vinger, Hedmark, Norge
438. Tord Olsen Bottilsrud (1745-1835) - Vinger, Hedmark, Norge
439. Olia Hansdatter Sagen (1752-1835) - Vinger, Hedmark, Norge
440. Geværsoldat Christopher Andersen Haugstuen (ca 1771-?) - Nes, Akershus, Norge
441. Goroe Jørgensdtr (ca 1772-?) - Nes, Akershus, Norge *
450. Lars Sivertsen - Norge *
451. Berte Larsdtr Horgenseie - Norge *
454. Engebret Larsen - Norge *
455. Berte Iversdtr - Norge *
456. Christen Ottersen Katterud (1731-1770) - Nes, Akershus, Norge
457. Dorte Jensdtr Brustad (1731-1779) - Nes, Akershus, Norge *
458. Ole Amundsen (1726-1757) - Nes, Akershus, Norge *
459. Dorte Torersdtr (1732-1821) - Nes, Akershus, Norge
460. Ole Arnesen (1752-1813) - Nes, Akershus, Norge *
464. Johannes Jørgensen øvre Kinde (1766-?) - Ringsaker, Hedmark, Norge *
465. Magnhild Halvorsdtr (ca 1765-?) - Ringsaker, Hedmark, Norge *
466. Husmann Christian Michelsen (ca 1752-?) - Ringsaker, Hedmark, Norge
467. Marthe Josephsdtr (1763-?) - Ringsaker, Hedmark *
472. Dragon Halvor Hansen Auren (ca 1735-1792) - Toten, Oppland, Norge
473. Anne Trondsdtr Ingenstan (u/Rognstad) (1741-1821) - Toten, Oppland, Norge
474. Peder Haagensen Skramstad (1743-1801) - Østre Toten, Oppland, Norge
475. Mari Thomesdtr Øverby (1749-1795) - Østre Toten, Oppland
476. Hans Jørgensen Igelsrud (1749-1790) - Norge
477. Anne Fredriksdtr (1744-1801) - Norge
478. Herman Olsen Hanestad (1727-1798) - Toten, Oppland, Norge
479. Berthe Olsdtr Trogstad (1745-1829) - Toten, Oppland, Norge
484. Povel Pedersen Gulle (1723-1802) - Norge *
485. Chatrine Jensdtr Jacobsland (1738-1815) - Røyken, Buskerud, Norge
488. Ingebreth Madsen Clemetsrud (1724-1802) - Røyken, Buskerud, Norge
489. Ingeborg Andersdtr Grini (1729-1814) - Røyken, Buskerud, Norge
490. Lars Pedersen Breholt? - Norge *
491. Kari Henrichsdtr - Norge *
492. Ole Christophersen Jellum (1739-1783) - Røyken, Buskerud, Norge
493. Gårdbruker Kari Andersdtr Grini (1736-1821) - Røyken, Buskerud, Norge
494. Ole Elleffsen Østern (1729-1807) - Asker, Akershus, Norge
495. Kari Andersdtr Høen (1742-1782) - Asker, Akershus, Norge
496. Anders Knudsen Østbø (1748-1806) - Surnadal, Møre og Romsdal, Norge
497. Ingeborg Lodensdtr Svean (1737-1812) - Surnadal, Møre og Romsdal, Norge
498. Sjur Knutsen Røv (1766-1836) - Surnadal, Møre og Romsdal, Norge
499. Gjertrud Olsdtr Svean (1757-1814) - Surnadal, Møre og Romsdal, Norge
500. Ola Eriksen Krangnes (1751-1809(?)) - Surnadal, Møre og Romsdal, Norge *
501. Ranei Olsdtr Honstad (1760-1829) - Honstadøya, Møre og Romsdal, Norge
502. Alv Eriksen Svean (1752-1817) - Surnadal, Møre og Romsdal, Norge
503. Gurå Eivindsdtr Polden (1754-?) - Surnadal, Møre og Romsdal, Norge
504. Nils Olsen Øverhovde (1759-1820) - Hovdegrenda, Møre og Romsdal, Norge
505. Ingerid Ellingsdtr Oterholm (1755-1815) - Måndalen, Møre og Romsdal, Norge
506. Ole Andersen Volden (1751-1814) - Måndalen, Møre og Romsdal, Norge
507. Synøve Olsdtr Moen (1743-1821) - Måndalen, Møre og Romsdal, Norge
508. Torstein Ellingsen Brudeset (1733-1789) - Måndalen, Møre og Romsdal, Norge
509. Sigrid Iversdtr Remmem (1737-1795) - Grytten, Møre og Romsdal, Norge
510. Anders Olsen Bø (1737-1792) - Måndalen, Møre og Romsdal, Norge
511. Anne Andersdtr Kjøpstad (1742-1799) - Vestnes, Møre og Romsdal, Norge

10. generasjon (6x tippoldeforeldre)
520. Bonde Carl Carlsson (ca 1681-1754) - Målilla, Kalmar, Sverige
521. Karin Jonsdotter (1688-1729) - Målilla, Kalmar, Sverige
522. Bonde Samuel Jonsson Hammarsebo (ca 1670 - ca 1736) - Målilla, Kalmar, Sverige
523. Krestin Johansdotter (1672-1771) - Målilla, Kalmar, Sverige
524. Jonas Älgshult (ca 1694-?) - Sverige *
525. Elisabeth Älgshult (ca 1698-?) - Sverige *
526. Nils Mattiasson (1696-1774) - Målilla, Kalmar, Sverige
527. Ingrid Persdotter (1696-1748) - Målilla, Kalmar, Sverige
704. Anders Hansson (1672-1710) - Sverige
705. Anna Olofsdotter (1684-1740) - Sverige
706. Olof Matsson (1685-1717) - Sverige
707. Anna Ersdotter (1681-1765) Sverige
708. Jöns Andersson Krök (1683-1734) - Sverige
709. Anna Larsdotter Ingers (1687-1742) - Sverige
710. Anders Andersson Ollars (1685-1763) - Sverige
711. Margareta Ersdotter Grönsta (1685-1730) - Sverige
768. Mikkel Andersen Kukkersrud (1716-1748) - Østre Toten, Oppland, Norge
769. Marthe Olsdtr Narum (1714-1786) - Østre Toten, Oppland, Norge
770. Christen Mogensen Markestad (1689-?) - Toten, Oppland, Norge
771. Anne Olsdtr Andersgaard - Toten, Oppland, Norge
772. Tomas Turesen Glemmestad (1695-1741) -Østre Toten, Oppland, Norge
773. Marthe Olsdtr Solberg (1699-1747) - Toten, Oppland, Norge
774. Tosten Haagensen Skjefstad (1702-1798) - Toten, Oppland, Norge
775. Margrethe Fredriksdtr Froknestad (1705-1774) - Toten, Oppland, Norge
776. Fullmektig Kristoffer Amundsen Hermanrud (1700-1779) - Vestre Toten, Oppland, Norge
777. Berte Fredriksdtr Froknestad (1727 -1768) - Toten, Oppland, Norge
778. Kristoffer Olsen Listerud (1734-?) - Østre Toten, Oppland, Norge
779. Marthe Knudsdtr - Norge *
780. Møller Henrik Knutsen Rognstad (1723-1796) - Toten, Oppland, Norge
781. Marthe Larsdtr Håjen (1735-1820) - Toten, Oppland, Norge
782. Skomaker Jørgen Rasmusen (1721-?) - Eidsvoll, Akershus, Norge *
783. Margrethe Larsdtr (1725-?) - Eidsvoll, Akershus, Norge *
784. Jonas Nielsen Westbye (1719-1818) - Vardal, Oppland, Norge
785. Anne Hansdtr (1724-1803) - Vardal, Oppland, Norge *
786. Hans Skjerven - Norge *
788. Johannes Jensen (ca 1715- etter 1801) - Norge
789. Inger Pedersdtr (ca 1725- etter 1801) - Norge
790. Amund Christiansen Markestad (1729-?) - Toten, Oppland, Norge
791. Anne Tollefsdtr Bjørnstad (1730-1815) - Toten, Oppland, Norge
792. Johannes Madsen (1738-?) - Land, Oppland, Norge
793. Chatrine Olsdtr Løchen - Norge *
794. Mads Hovelsen Røenseie - Norge *
795. Ingri Jensdtr Røenseie - Norge *
796. Ole Paulsen St. Aadneseie - Norge *
797. Mari Nielsdtr St. Aadneseie - Norge *
798. Helge Arnesen Raaumseie (? - mellom 1767-1801) - Land, Oppland, Norge *
799. Catrine Castensdtr Raaumseie (ca 1733- etter 1801) - Land, Oppland, Norge *
806. Iver Stenersen (1718-?) - Aremark, Østfold, Norge
807. Barbro Olsdtr (1722-?) - Norge *
826. Corporal Jon Olsen Grætteland - Tune, Østfold, Norge *
827. Edel Larsdtr Ramstad - Tune, Østfold, Norge *
828. Dragon Thomas Halvorsen Hytta (ca 1726-1786) - Tune, Østfold, Norge *
829. Thore Hansdtr (ca 1739-?) - Tune, Østfold, Norge *
840. Hans Thorersen Grevegg (1739-1808) - Trøgstad/Hobøl, Østfold, Norge
841. Mari Hansdtr Igssie (1745-1813) - Hobøl, Østfold, Norge
842. Christopher Østre Bøhler - Norge *
856. Sognskomakeren Erik Rosenberg - Sverige *
857. Brita Eriksdotter i Gunnilbo - Sverige *
858. Soldat og skomaker Anders Jansson Bark (1720-?) - Dalarna, Sverige
859. Margareta Nilsdotter (1718-1773) - Dalarna, Sverige
872. Ole Dagfinnsen Bottildsrud (1719-1794) - Vinger, Hedmark, Norge
873. Eli Torbjørnsdtr Karterud (1724-1791) - Vinger, Hedmark, Norge
874. Nils Eriksen Ingelsrud (1706-1775) - Vinger, Hedmark, Norge
875. Eli Arnesdtr Langfoss (1719-1768) - Vinger, Hedmark, Norge
876. Ole Gulbrandsen Skullerud (1706-1775) - Vinger, Hedmark, Norge
877. Johanne Olsdtr Karterudmoen (1710-1773) - Vinger, Hedmark, Norge
878. Hans Olsen Sagen (1722-?) - Vinger, Hedmark, Norge
879. Marte Olsdtr Varildlien (1723-1777) - Vinger, Hedmark, Norge
881. Marthe Olsdtr (ca 1721-?) - Nes, Akershus, Norge *
912. Otter Kristensen Katterud (1698-1753) - Nes, Akershus, Norge
913. Marte Jørgensdtr Fenstad (1702-1765) - Nes, Akershus, Norge *
918. Torer Hansen (1688-1770) - Nes, Akershus, Norge - (samme som 924)
919. Margrete Nilsdtr (1697-1773) - Nes, Akershus, Norge - (samme som 925) *
924. Torer Hansen (1688-1770) - Nes, Akershus, Norge - (samme som 918)
925. Margrete Nilsdtr (1697-1773) - Nes, Akershus, Norge - (samme som 919) *
928. Jørgen Tostensen Øvre Kinde - Ringsaker, Hedmark, Norge *
929. Kari Johansdtr - Ringsaker, Hedmark
932. Michel Christensen Tande - Ringsaker, Hedmark, Norge *
933. Clare Johansdtr - Ringsaker, Hedmark, Norge *
934. Joseph Eriksen Windjuefj… - Ringsaker, Hedmark, Norge *
935. Marthe Monsdtr - Ringsaker, Hedmark, Norge *
944. Hans Eriksen Auren (1702-1784) - Toten, Oppland, Norge
945. Margrete Halvorsdtr (ca 1700-1760) - Toten, Oppland, Norge *
946. Trond Rognstad - Toten, Oppland, Norge *
947. Gunnild Nils(?)dtr - Toten, Oppland, Norge *
948. Haagen Madsen Balke (1703-1772) - Toten, Oppland, Norge
949. Magnhild Olsdtr Balke (1705-1797) - Toten, Oppland, Norge *
950. Thomes Olsen Fodstad Øverby (1711-1775) - Norge
951. Mari Olsdtr Skjefstad (1720-1780) - Toten, Oppland, Norge
952. Fredrik Olsen Berg (1699-1783) - Toten, Oppland, Norge
953. Anniken Eriksdtr Berg (1703-1792) - Toten, Oppland, Norge
954. Jørgen Pedersen Igelsrud (1722-1798) - Toten, Oppland, Norge
955. Maria Hansdtr Igelsrud (1722-1797) - Toten, Oppland, Norge
956. Ole Olsen Hanestad (1699-1757) - Toten, Oppland, Norge *
957. Alis Olsdtr Hanestad (1703-1789) - Hedmark, Oppland, Norge *
970. Jens Jacobsøn Heggen (ca 1698-1771) - Ringerike, Buskerud, Norge *
971. Maria Michelsdtr Heggen (ca 1697-1756) - Norge *
976. Mats Ingebretsen Grimsrud (1676-1748) - Røyken, Buskerud, Norge
977. Kirsti Evensdtr Dagslet (1675-1751) - Røyken, Buskerud
978. Anders Olsen Eraaset Grini (1704-1780) - (samme som 986) - Norge *
979. Anne Jørgensdtr Grini - (samme som 987) - Norge *
984. Dragon Christopher Ambrosiusen Jellum (ca 1702-1772) - Røyken, Buskerud, Norge
985. Mari Tollevsdtr Schryseth (1709-1754) - Røyken, Buskerud, Norge
986. Anders Olsen Eraaset Grini (1704-1780) - (samme som 978) - Norge *
987. Anne Jørgensdtr Grini - (samme som 979) - Norge *
988. Ellef Rejer Wøjenfinna? - Norge *
990. Anders Olsen Solstad (1703-1750) - Asker, Akershus, Norge *
991. Susanne Eriksdtr Nes (1709-1734) - Asker, Akershus, Norge
992. Knut Isaksen (1701-1767) - Norge
993. Guri Sveinsdtr Todalen (Orsa) - Norge
994. Loden Fredriksen Sveen (1679-1759) - Rennebu, Sør-Trøndelag/Surnadal, Møre og Romsdal, Norge *
996. Knut - Norge *
997. Ingeborg Olsdtr Røvskleven (1718-1785) - Surnadal, Møre og Romsdal, Norge
998. Ola Nilsen Gulla (1721-1778) - Surnadal, Møre og Romsdal, Norge
999. Asbjørg Ivarsdtr Skei (1725-1801) - Surnadal, Møre og Romsdal, Norge
1000. Erik Jonson Krangnes - Surnadal, Møre og Romsdal, Norge
1002. Ola Alvsen Moen (1727-1784) - Norge *
1003. Ingeborg Jonsdtr (1740-1818) - Norge *
1004. Erik Alvsen Sveahaugen (1719-1782) - Surnadal, Møre og Romsdal, Norge
1005. Ildri Jonsdtr Svean (1726 -1795) - Norge
1006. Eivind Toresen Polden (1717-1785) - Surnadal, Møre og Romsdal, Norge
1007. Marit Eriksdtr Bavre (1730-?) - Norge *
1008. Ole Ivarsen Nilsgarda Hovde (1702-1782) - Norge *
1009. Tyri Jonsdtr Hovde (1709-1808) - Norge *
1010. Gårdbruker Elling Olsen Oterholm (1708-1789) - Måndalen, Møre og Romsdal, Norge
1011. Birgit Ivarsdtr Venås (1715-1793) - Måndalen, Møre og Romsdal, Norge
1012. Anders Olsen Volden (1709-1789) - Norge *
1013. Ingeborg Knutsdtr - Norge *
1014. Ole Olsen Moen (?-1763) - Norge
1015. Anne Hansdtr Reistad (1707-1787) - Norge
1016. Elling Torsteinsen Bø (1701-1761) - Grytten, Møre og Romsdal, Norge
1017. Marte Iversdtr (1702-1782) - Norge *
1018. Iver Remmem - Norge *
1020. Gardbruker Ole Andersen Venås (1717-1800) - Måndalen, Møre og Romsdal, Norge
1021. Eldri Eriksdtr Vold (1718-?) - Norge
1022. Anders Kjøpstad - Norge *

11. Generasjon (7x tippoldeforeldre)
1040. Bonde Carl Larsson - Målilla, Kalmar, Sverige *
1041. Ingrid Svensdotter (?-1723) - Målilla, Kalmar, Sverige
1042. Bonde Jon Larsson - Vena, Kalmar, Sverige *
1043. Kerstin Persdotter (1662-?) - Mörlunda, Kalmar, Sverige
1046. Bonde Johan Persson (1645-?) - Målilla, Kalmar, Sverige
1047. Karin Jonsdotter (1647-1732) - Mörlunda, Kalmar, Sverige *
1052. Mathis Olofsson - Sverige *
1053. Ingeborg - Sverige *
1054. Per Nilsson (ca 1665-?) - Målilla, Kalmar, Sverige
1055. Sara Pedersdotter (ca 1665-1751) - Målilla, Kalmar, Sverige *
1408. Hans Andersson (1645-1687) - Sverige
1409. Anna Jönsdotter (1646-1732) - Sverige
1410. Olof Hansson (1656-1730) - Sverige
1411. Anna Larsdotter (1659-1740) - Sverige
1412. Mats Ersson (1650-1734) - Sverige
1413. Margareta Olofsdotter (1655-1725) - Sverige
1414. Erik Andersson (1638-1721) - Sverige
1415. Anna Danielsdotter (1645-1706) - Sverige
1416. Anders Olsson (1643-1716) - Sverige
1417. Margreta Jönsdotter (1640-1729) - Sverige
1418. Lars Persson (1652-1726) - Sverige
1419. Anna Olsdotter Ingers (1660-1733) - Sverige
1420. Anders Matsson Ollas (1657-1731) - Sverige
1421. Anna Andersdotter Dam (1658-1724) - Sverige
1422. Erik Eriksson Grönsta (1650-1724) - Sverige
1423. Marit Ersdotter (1658-1729) - Sverige
1536. Anders Johannesen Kukkelsrud (1675-1741) - Toten, Oppland, Norge
1537. Lisbeth Mikkelsdtr Knatterud (ca 1682 - ca 1733) - Toten, Oppland, Norge
1538. Ole Jonsen Nygard (ca 1685-1735) - Toten, Oppland, Norge *
1539. Berte Larsdtr Narum (ca 1694-1740) - Toten, Oppland, Norge
1540. Mogens Pedersen Markestad (1642-1709) - Toten, Oppland, Norge
1541. Tora Christensdtr Markestad (1649-1713) - Toten, Oppland, Norge
1542. Ole Andersgaard - Norge *
1544. Ture Vernersen Glemmestad (1628-1696) - Østre Toten, Oppland, Norge
1545. Kari Olsdtr Glemmestad (1646-1729) - Østre Toten, Oppland, Norge
1546. Ole Solberg (ca 1679-?) - Toten, Oppland, Norge *
1547. Fru Ole Solberg (ca 1679-?) - Norge *
1548. Haagen Johannesen Hølstad (1667-1749) - Vestre Toten, Oppland, Norge
1549. Gunild Halvorsdtr Fjell (1670-1717) - Toten, Oppland, Norge
1550. Fredrik Jensen Sogstad (1681-1735) - (samme som 1554) - Toten, Oppland, Norge
1551. Eli Mathisdtr Hermanrud (1676-1718) - Østre Toten, Oppland, Norge
1552. Amund Jacobsen Holte (1657-1730) - Vardal, Oppland, Norge
1553. Aase Haagensdtr Smeby (1662-1729) - Østre Toten, Oppland, Norge
1554. Fredrik Jensen Sogstad - (samme som 1550) - Toten, Oppland, Norge
1555. Eli Mathisdtr Hermanrud - (samme som 1551) - Østre Toten, Oppland, Norge
1556. Ole Listerud (før 1726-?) - Norge *
1558. Knut Jonsen Mellom-Hveem østre - (1698-1754) - Toten, Oppland, Norge
1559. Mari Handtr Breili - (1700-1756) - Toten, Oppland, Norge
1560. Tambour Knut Ellingsen Bergsjøbrenden (ca 1684-1745) - Toten, Oppland, Norge
1561. Mari Larsdtr Setne (ca 1690 - ca 1773) - Toten, Oppland, Norge
1562. Lars Olsen Fodstadkvern (1710-?) - Toten, Oppland, Norge
1563. Marte Jensdtr Prestegården (1697-?) - Norge
1568. Niels Jensen (ca 1686-1748) - Vardal, Oppland, Norge
1569. Ingeborg Christoffersdtr (ca 1694-1730) - Vardal, Oppland, Norge *
1584. Soldat Mads Johanesen Granum (ca 1708 - ca 1742) - Søndre Land, Oppland, Norge *
1585. Anne Olsdtr (ca 1710-?) - Norge *
1612. Stener Brynildsen (1681-1745) - Aremark, Østfold, Norge *
1613. Steners kone (1680-?) - Norge *
1680. Thorer Gulbrandsen Grevegg (?-1753) - Trøgstad, Østfold, Norge
1681. Margrethe Hansdtr Riser (1706-1742) - Spydeberg, Østfold, Norge
1682. Hans Tostensen Igsi - Norge *
1683. Ragnhild Thostensdtr - Norge *
1716. Soldaten Johan Lufwa (Luva) - Sverige *
1717. Kerstin Andersdotter - Sverige *
1718. Rotesoldat Nils Andersson Stock (1687-1755) - Dalarna, Sverige *
1719. Karin Larsdotter (1679-?) - Sverige *
1744. Dagfinn Gulbrandsen Skullerud (1689-1767) - Vinger, Hedmark, Norge
1745. Kari Tomasdtr Soikkainen (1681-1753) - Vinger, Hedmark, Norge
1746. Torbjørn Olsen Solberg (ca 1679-1749) - Vinger, Hedmark, Norge
1747. Berthe Eriksdtr Pramhus (ca 1684-1754) - Vinger, Hedmark, Norge
1748. Erik Thorsen Aaserud - Norge
1749. Marthe Nilsdtr Brødbøl - Norge
1750. Arne Amundsen Langfoss d.e. - Norge
1751. Anne Hansdtr Østfjeld - Norge
1752. Gulbrand Amundsen Solberg - (samme som 3488) - Norge
1753. Inger Torbjørnsdtr Skullerud - (samme som 3489) - Norge
1754. Ole Arnesen Overud - Norge
1755. Marthe Thorsdtr Åserud - Norge
1756. Ole Johansen Fagernes - Norge
1757. Lisbeth Hansdtr Sagen - Norge
1758. Ole Kristoffersen - Norge *
1759. Mari Torsdtr Aaserud - Norge
1824. Kristen Taraldsen Greni (1662-1740) - Nes, Akershus, Norge
1825. Janiken Ottersdtr (1674-1759) - Nes, Akershus, Norge *
1836. Hans Larsen (1646-1723) - (samme som 1848) - Nes, Akershus, Norge *
1837. Marit Toresdtr (1649-1725) - (samme som 1849) - Nes, Akershus, Norge
1848. Hans Larsen (1646-1723) - (samme som 1836) - Nes, Akershus, Norge *
1849. Marit Toresdtr (1649-1725) - (samme som 1837) - Nes, Akershus, Norge
1888. Erik Jonsen Spersrud (ca 1672-1743) - Toten, Oppland, Norge *
1889. Mari Hansdtr Helgestad lille nordre (ca 1674-1705) - Toten, Oppland, Norge
1896. Mads Ellingsen Balke (1635-1731) - Toten, Oppland, Norge
1897. Berte Haagensdtr Askim - Toten, Oppland, Norge
1900. Ole Hansen Berg (1665-1740) (samme som 1906) - Toten, Oppland, Norge
1901. Anne Hansdtr Vangen (1675-1735) - (samme som 1907) - Toten, Oppland, Norge
1902. Ole Gulbrandsen Skjefstad (1667-1745) - Toten, Oppland, Norge
1903. Sophie Nilsdtr Kvikstad (1693-1762) - Toten, Oppland, Norge
1904. Erik Ellensen Seierstad (1657-1729) - Toten, Oppland, Norge
1905. Birte Andersdtr Seierstad (1670-1735) - Toten, Oppland, Norge *
1906. Ole Hansen Berg (1665-1740) - (samme som 1900) - Toten, Oppland, Norge
1907. Anne Hansdtr Vangen (1675-1735) - (samme som 1901) - Toten, Oppland, Norge
1908. Underlensmann Hans Pedersen Igelsrud (1698-1734) - Norge
1909. Marta Christoffersdtr Igelsrud (169?-1764) - Norge
1952. Ingebret Madsen Grimsrud (1644-1729) - Røyken, Buskerud, Norge
1953. Mari Larsdtr Braaset (1638-1729) - Røyken, Buskerud, Norge
1954. Even Olsen Hyggen (1647-1739) - (samme som 3940) - Røyken, Buskerud, Norge
1955. Ingeborg Nielsdtr (1639-1721) - (samme som 3941) - Røyken, Buskerud, Norge *
1968. Ambrosius Christophersen Giellum (ca 1667-1745) - Røyken, Buskerud, Norge
1969. Mari Halvorsdtr Askestad (ca 1658-1740) - Røyken, Buskerud, Norge
1970. Tollev Evensen Schryseth (1673-1749) - Røyken, Buskerud, Norge
1971. Karen Pedersdtr Sørum (1682-1762) - Røyken, Buskerud, Norge *
1982. Erik Thorkildsen Nes (1676-172/38) - Norge
1984. Isak Knutsen Østbø (1659-?) - Surnadal, Møre og Romsdal, Norge
1985. Brit Olsdtr Østbø (ca 1674-?) - Surnadal, Møre og Romsdal, Norge
1986. Svein Andersen Østal Kvande - Norge *
1994. Ole Røvskleven (ca 1701-?) - Surnadal, Møre og Romsdal, Norge *
1995. Fru Ole Røvskleven (ca 1705-?) - Norge *
1996. Nils Mortensen Gulla (1678 -?) - Surnadal, Møre og Romsdal, Norge
1997. Gjertrud Olsdtr Fiske - Norge *
1998. Ivar Olsen Skei (1671-1763) - Surnadal, Møre og Romsdal, Norge
1999. Randi Arntsdtr Låna (?-1739) - Norge
2000. Jo Toreson Gulla - Surnadal, Møre og Romsdal, Norge
2008. Alv Sveahaugen - Norge
2010. Jo Larson Svean (1699-1762) - Surnadal, Møre og Romsdal, Norge *
2011. Ildrid Larsdtr Svean (1704-1777) - Surnadal, Møre og Romsdal, Norge *
2012. Tore Andersen Polden (1693-?) - Norge
2020. Gårdbruker Ola Einarsen Vold (1659-1719) - Måndalen, Møre og Romsdal, Norge
2021. Anne Andersdtr Setnes - Møre og Romsdal, Norge
2022. Gardbruker og soldat Ivar Paulsen Venås (1691-1757) - Måndalen, Møre og Romsdal, Norge
2023. Gullaug Ivarsdtr (1761-?) - Måndalen, Møre og Romsdal, Norge *
2028. Ola Olsen Moen (1664-1763) - Norge
2030. Hans Reistad - Norge *
2032. Torstein Bendixen Bø - Norge *
2033. Eli Eriksdtr - Norge *
2040. Anders Olsen Venås (1663 - ca 1709) - Måndalen, Møre og Romsdal, Norge *
2041. Anne Olsdtr Rypdal (1689-?) - Vestnes, Møre og Romsdal, Norge
2042. Erik Eriksen Vold d.y. (1688-1734) - Måndalen, Møre og Romsdal, Norge
2043. Hille Larsdtr Rypdal - Norge

12. Generasjon (8x tippoldeforeldre)
2086. Bonde Per Nilsson (1631?-1708) - Kalmar, Sverige
2087. Maria (1634?-1710) - Kalmar, Sverige *
2092. Bonde Per - Kalmar, Sverige *
2816. Jöns Persson (før 1632-1676) - Sverige
2817. Karin Nilsdotter (ca 1620- før 1690) - Sverige
2818. Hans Olofsson (?- før 1672) - Sverige
2819. Anna Andersdotter (1642-før 1672) - Sverige
2820. Lars Persson (1627-1675) - Sverige
2821. Marit Olofsdotter (1630-1675) - Sverige
2822. Erik Persson (ca 1620- ca 1650) - Sverige
2823. Margareta Matsdotter (ca 1620- ca 1650) - Sverige
2824. Olof Olofsson (ca 1630- etter 1655) - Sverige
2825. Brita Andersdotter (ca 1630-1699) - Sverige
2826. Anders Ersson (1600-1679) - Sverige
2829. Margareta Persdotter (1607-1682) - Sverige
2830. Daniel Ersson (?- før 1690) - Sverige
2831. Anna Andersdotter (1610-1699) - Sverige
2832. Olof Persson (?- før 1672) Sverige
2833. Lisbet Andersdotter (1610-1697) - Sverige
2834. Jöns Persson (?- før 1672) - Sverige
2835. Anna Ersdotter (1614-1690) - Sverige
2836. Per Andersson (?- før 1690) - Sverige
2837. Margareta Olsdotter (1603-1694) - Sverige
2838. Olof Andersson Ingers (1622-1675) - Sverige
2839. Margareta Matsdotter (1627-1699) - Sverige
2840. Mats Olofsson (1623-1702) - Sverige
2841. Brita Andersdotter (1628-1700) - Sverige
2842. Anders Nilsson Dam (1627-1691) - Sverige
2843. Kerstin Persdotter (1632-1675) - Sverige
2844. Erik Persson Grönsta (1608-1675) - Sverige
2845. Margareta Hansdotter (1608-1676) - Sverige
2846. Erik Andersson (?-før 1672) - Sverige
2847. Brita Andersdotter (1622-1693) - Sverige
3072. Johannes Olsen Sukkestad Kukkelsrud (1618-1724) - Toten, Oppland, Norge
3073. Magdalena Andersdtr Glemmestad (1635 - ca 1680) - Toten, Oppland, Norge *
3074. Mikkel Eriksen Knatterud (1631-1698) - Toten, Oppland, Norge *
3075. Raagerd Gundersen Knatterud (f. mellom 1634 og 1652 - etter 1700) - Toten, Oppland, Norge
3078. Lars Jonsen Farås (ca 1665-1720) - Østre Toten, Oppland, Norge
3079. Pernille Gundersdtr (ca 1663-1696) - Norge *
3080. Peder Thorsen Markestad (1607 - etter 1666) - Toten, Oppland, Norge
3088. Verner - Norge *
3090. Ole Siversen Glemmestad (1625-1681) - Østre Toten, Oppland, Norge
3096. Johannes Evensen Hølstad (1639-1718) - Toten, Oppland, Norge
3097. Fru Johannes Evensen Hølstad (ca 1645 - ca 1699) - Norge *
3098. Halvor Olsen Fjell (1632-1709) - Toten, Oppland, Norge
3100. Jens Guttormsen Sogstad (ca 1643-1699) - Vestre Toten, Oppland, Norge
3101. Sigrid Bjørnsdtr Sogstad (1655-1699) - Norge
3102. Mathias Pedersen Hermanrud (1625-1706) - Østre Toten, Oppland, Norge
3103. Margarete Paulsdtr Balke (1645-1692) - Toten, Oppland, Norge
3104. Lensmann Jacob Olsen Holte Mustad (1618-?) - Toten, Oppland, Norge
3105. Anne Amundsdtr Nordre Braastad (ca 1641-1700) - Norge
3106. Haagen Paulsen Sukkestad (1631-1702) - Østre Toten, Oppland, Norge
3107. Kari Tollefsdtr Smeby vestre (1634-1699) - Østre Toten, Oppland, Norge
3116. Jon Pedersen Fjeld (ca 1661-1744) - Toten, Oppland, Norge
3117. Ingeborg Gulbrandsdtr Skjefstad østre (ca 1675-1734) - Toten, Oppland, Norge
3120. Elling Andersen Jerstad (1647-1728) - Toten, Oppland, Norge *
3121. Marthe Knudsdtr Øfstaas (ca 1635-1725) - Toten, Oppland, Norge
3122. Lars Jacobsen Setne (ca 1658-1727) - Toten, Oppland, Norge
3123. Mari Simensdtr Strande (ca 1648-1696) - Toten, Oppland, Norge
3124. Ole Torstensen Fodstadqvern (?-1744) - Toten, Oppland, Norge *
3125. Marte Christophersdtr Fodstadqvern (?- 1740) - Toten, Oppland, Norge *
3126. Jens Jørgensen Ensrud (ca 1665-1747) - Toten, Oppland, Norge
3127. Magnhild Lauritsdtr Søndre Molstad (ca 1661-1711) - Kolbu, Oppland, Norge
3136. Jens Vestby - Norge *
3360. Gulbrand Larsen Grevegg (1654-1747) - Trøgstad, Østfold, Norge *
3361. Eli Halvorsdtr By (1656-1732) - Enebakk, Akershus, Norge
3362. Hans Hansen Braate - Norge *
3436. Anders Nilsson - Sverige *
3488. Gulbrand Amundsen Solberg - (samme som 1752) - Norge
3489. Inger Torbjørnsdtr Skullerud - (samme som 1753) - Norge
3490. Tomas Johansen Soikkainen - Norge/Finland
3491. Kari Grellsdtr Kavalainen - Norge/Finland
3492. Ole Andersen Solberg - Norge *
3493. ukjent Torbjørnsdtr Skullerud - Norge
3496. Thor Thorsen Aaserud - (samme som 3510) - Norge
3497. Gjertrud Hansdtr Ausbøl - Norge
3498. Nils Torstensen Brødbøl - Norge
3499. Kari Gundersdtr Utgården - Norge
3500. Amund Olsen Langfoss - Norge
3501. Anne Arnesdtr - Norge *
3502. Hans Audunsen Østfjeld - Norge
3504. Amund Eriksen Solberg - (samme som 6976) - Norge
3505. Dorthe Ambjørgsdtr - (samme som 6977) - Norge
3506. Torbjørn Olsen Skullerud - (samme som 6986 og 6978) - Norge
3507. Kari Thorsdtr Aaserud - (samme som 6987 og 6979) - Norge
3508. Arne Olsen Overud - Norge *
3509. Johanne Audensdtr Ausbøl - Norge
3510. Thor Thorsen Aaserud - (samme som 3496 og 3518) - Norge
3511. Marte Johannesdotter Soikkainen - Norge/Finland *
3512. Johan Johansen Fagernes - Norge
3518. Thor Thorsen Aaserud - (samme som 3510 og 3496) - Norge
3519. Marte Johannesdotter Soikkainen - (samme som 3511) Norge *
3514. Hans Sagen - Norge *
3648. Tarald Olsen Greni (ca 1600- ca 1675) - Nes, Akershus, Norge
3674. Torer Olsen (1617-?) - (samme som 3698) - Nes, Akershus, Norge *
3675 Rønnaug Jonsdtr (1636-1699) - (samme som 3699) - Nes, Akershus, Norge
3698. Torer Olsen (1617-?) - (samme som 3674) - Nes, Akershus, Norge *
3698 Rønnaug Jonsdtr (1636-1699) - (samme som 3675) - Nes, Akershus, Norge
3778. Hans - Toten, Oppland, Norge *
3779. Anne Helgesdtr Helgestad store - Toten, Oppland, Norge
3800. Hans Pedersen Berg (1610-1679) - (samme som 3814) - Toten, Oppland, Norge *
3801. Angjerd Olsdtr Tømmerhol (1616-1696) - (samme som 3815) - Toten, Oppland, Norge
3802. Klokker Hans Monsen Tolokken (1639-1711) - Norge *
3803. Gissche Jeremiasdtr (1650-1725) - Norge *
3804. Gulbrand Haraldsen Skjefstad (1635-1709) - (samme som 6234) - Toten, Oppland, Norge *
3805. Maren Andersdtr (1640-1720) - (samme som 6235) - Toten, Oppland, Norge *
3806. Nils Pedersen Kvikstad (1654-1717) - Norge
3807. Mari Findsdtr Lunden (1663-1749) - Norge
3808. Ellen Eriksen Tronset (ca 1624- etter 1670) - Norge *
3812. Klokker Hans Monsen Wangen (1639-1717) - Norge *
3813. Sidsel Jeremiasdtr (1650-1725) - Norge *
3814. Hans Pedersen Berg (1610-1679) (samme som 3800) - Toten, Oppland *
3815. Angjerd Olsdtr Tømmerhol (1616-1696) (samme som 3801) - Toten, Oppland, Norge
3816. Peder Nilsen Igelsrud (1659-1731) - Toten, Oppland, Norge
3817. Marta Tordsdtr Igelsrud (166?-1741) - Toten, Oppland, Norge
3818. Lensmann Christopher Haldorsen Rustad (1657-1742) - Toten, Oppland, Norge *
3819. Eli Hansdtr Rustad mellom (1653-1724) - Toten Oppland, Norge
3904. Mads Grimsrud (ca 1606-?) - Norge *
3905. Fru Mads Grimsrud (ca 1606-?) - Norge *
3906. Lars Steffensen Braaset - Norge *
3908. Ole Evensen Skryset (1600-1667) - (samme som 7880) - Røyken, Buskerud, Norge *
3909. Mari Torstensdtr (1600-1658) - (samme som 7881) - Norge *
3936. Gjestgiver og lagrettemann Christopher Nielsen Linnes vestre nordre (?- 1717) - Lier, Buskerud, Norge *
3937. Anne Ambrosiusdtr Sandåker (?-1717) - Lier, Buskerud, Norge
3938. Halvor Askestad? - Norge
3940. Even Olsen Hyggen (samme som 1954) - Røyken, Buskerud, Norge
3941. Ingeborg Nielsdtr (1639-1721) (samme som 1955) - Røyken, Buskerud, Norge *
3942. Peder Pedersen Sørum (1646-1717) - Norge *
3943. Karen Christophersdtr (?-1712) - Norge *
3964. Thorkel Ellingsen Nes (1644-1705) - Nes, Akershus, Norge
3965. Anne Johannesdtr Hauger (1640-1737) - Nes, Akershus, Norge
3968. Knut Isaksen (1633-?) - Surnadal, Møre og Romsdal, Norge *
3969. Elen Jonsdtr - Torvastad, Rogaland, Norge
3970. Ola Olsen (1635-?) - Norge *
3971. Margrete Knutsdtr - Norge *
3992. Lensmann Morten Olsen Honstad (1635-1691) - Surnadal, Møre og Romsdal, Norge *
3993. Marit Olsdtr Gulla (ca 1660 - før 1700) - Surnadal, Møre og Romsdal, Norge
3996. Ola Nilsson Sæter (1625-1700) - Surnadal, Møre og Romsdal, Norge
3997. Rannei Ivardsdtr Nordvik (1645-1711) - Surnadal, Møre og Romsdal, Norge
3999. Asbjørg Sivertsdtr Moen - Surnadal, Møre og Romsdal, Norge *
4000. Tore Sivertson Gulla (1643-?) - Surnadal, Møre og Romsdal, Norge *
4020. Lars Jonsson (ca 1671-?) - Norge *
4024. Anders Einsteinsen Kvenbø - Norge *
4025. Gurå Viasdtr Holtet Eidet - Norge *
4040. Gårdbruker Einar Olsen Vold (ca 1632-?) - Måndalen, Møre og Romsdal, Norge
4042. Anders Lauritzen på Mjelva (1634-?) - Raumadalen, Møre og Romsdal, Norge *
4044. Gardbruker Paul Ivarsen Venås (1654 - ca 1699) - Måndalen, Møre og Romsdal, Norge
4045. Eli Pålsdtr (? - ca 1709) - Måndalen, Møre og Romsdal, Norge *
4056. Ole Endresen (1625-1700) - Norge *
4057. Marit Knudsdtr - Norge *
4082. Gardbruker Ole Eriksson Misfjord Rypdal (1652-1726) - Vestnes, Møre og Romsdal, Norge
4083. Kristi Ellingsdtr Rypdal (ca 1660 - ca 1703) - Vestnes, Møre og Romsdal, Norge
4084. Erik Eriksen Vold (1633- etter 1701) - Måndalen, Møre og Romsdal, Norge
4085. Eldri Olsdtr - Norge *
4086. Lars Olsen Rypdal (1646-1697?) - Vestnes, Møre og Romsdal, Norge *
4087. Brit Eriksdtr Villa (1661-?) - Vestnes, Møre og Romsdal, Norge *

13. Generasjon (9x tippoldeforeldre)
4172. Bonde Nils Nilsson (1610?-?) - Kalmar, Sverige
5638. Anders Eriksson (1606-1690) - Sverige
6144. Ole Gundersen Sukkestad Nordre - Toten, Oppland, Norge
6145. Kari Johannesdtr (? - før 1636) - Toten, Oppland, Norge *
6150. Gunder Nilsen (ca 1611-1677) - Toten, Oppland, Norge
6151. Kirsten Pedersdtr (ca 1615-?) - Norge
6156. Jon Pedersen Farås (1625-?) - Toten, Oppland, Norge *
6180. Siver Siversen Foss Glemmestad (ca 1590-1665) - Østre Toten, Oppland, Norge
6181. Marte Pedersdtr Solberg (1600-1663) - Toten, Oppland, Norge
6192. Even Mikkelsen Hølstad nordre (ca 1584 - etter 1669) - Toten, Oppland, Norge
6193. kona til Even Mikkelsen (ca 1603 - etter 1639) - Norge *
6196. Ole Jonsen Fjell (ca 1600 - etter 1660) (samme som 12426) - Toten, Oppland, Norge
6197. Gunild Asgudsdtr (ca 1610 - etter 1660) (samme som 12427) - Østre Toten, Oppland, Norge
6200. Guttorm Pedersen Askim (ca 1575-1665) - Vestre Toten, Oppland, Norge *
6201. Aase Andersdtr Kobberstad (1610-1674) - Vestre Toten, Oppland, Norge
6202. Bjørn Syversen Sogstad (ca 1626 - etter 1678) - Toten, Oppland, Norge
6203. Margrethe Gulbrandsdtr Majer (ca 1628-?) - Norge
6204. Gårdbruker Peder Jensen Evenrud (1593 - før 1681) - Østre Toten, Oppland, Norge
6205. Anne Gulbrandsdtr (?-1711) - Norge *
6206. Poul (ca 1602 - ca 1633) - Norge *
6207. Fru Poul (ca 1606 - ca 1633) - Norge *
6208. Lensmann Ole Mikkelsen Mustad (1580-1668) - Vardal, Oppland, Norge
6209. Karen Arnesdtr Tomle (1593-?) - Nordre Land, Oppland, Norge
6210. Amund Jensen nordre Braastad (1585-?) - Norge
6211. Berette NNsdtr - Norge *
6212. Paul Olsen Sukkestad (1595 - ca 1670) - Østre Toten, Oppland, Norge
6213. Berthe Olsdtr Fjell (mellom 1595 og 1615 - etter 1674) - Toten, Oppland, Norge
6214. Tollef Henriksen Smeby (1602-1680) - Biri, Oppland, Norge
6215. Fru Tollef Henriksen Smeby (ca 1611-?) - Norge *
6234. Gulbrand Haraldsen Skjefstad (1635-1709) - (samme som 3804) - Toten, Oppland, Norge *
6235. Maren Andersdtr (1640-1720) - (samme som 3805) - Toten, Oppland, Norge *
6242. Knud Pedersen Øfstaas (ca 1605-1692) - Toten, Oppland, Norge
6243. Magnhild Gulliksdtr Øfstaas (ca 1610 - ca 1674) - Toten, Oppland, Norge
6244. Jacob Pedersen Setne (ca 1626-1674) - Toten, Oppland, Norge *
6245. Gulov Pedersdtr Nygård (ca 1630-1674) - Toten, Oppland, Norge
6246. Gårdbruker Simen Gulbrandsen Strande - Norge *
6247. Ingeborg Pedersdtr Sodstad - Norge *
6252. Jørgen Hansen Ensrud (mellom 1624 og 26 -?) - Toten, Oppland, Norge
6253. Kari Iversdtr Ensrud (ca 1635-1698) - Toten, Oppland, Norge
6254. Laurits Asbjørnsen Søndre Molstad (ca 1616-1702) - Toten, Oppland, Norge
6255. Eli Pedersdtr Øvre Skjefstad (ca 1631-1704) - Norge
6722. Halvor Hansen By - Norge *
6723. Else Jensdtr Vestby - Norge *
6976. Amund Eriksen Solberg - (samme som 3504) - Norge *
6977. Dorthe Ambjørgsdtr - (samme som 3505) - Norge *
6978. Torbjørn Olsen Skullerud - (samme som 6986 og 3506) - Norge
6979. Kari Thorsdtr Aaserud - (samme som 6987) - Norge
6980. Johan Persson Soikkainen - (samme som 7024) - Norge
6981. Kari? (samme som 7025) - Norge *
6982. Grells Olovson Kavalainen - Norge/Finland
6983. Anna? - Norge/Finland *
6986. Torbjørn Olsen Skullerud - (samme som 6978 og 3506) - Norge
6987. Kari Thorsdtr Aaserud - (samme som 6979) - Norge
6992. Thor Aaserud - (samme som 13958 og 13974 og 7020 og 7036) - Norge *
6994. Hans Audunsen Ausbøl - Norge *
6995. Eli Tostensdtr Gjølstad - (samme som 14037) - Norge
6996. Tosten Andersen Brødbøl - Norge
6998. Gunder Jørgensen Utgården - Norge
6999. Kari Pedersdtr Hesbøl - Norge
7000. Ole Langfoss - Norge
7004. Auen Hansson Ullern - Norge *
7005. Tore Jonsdtr Eik - Norge *
7012. Ole Gulbrandsen Skullerud - (samme 13956 og 13972) - Norge
7013. Ingeborg Rud - (samme 13957 og 13973) - Norge *
7018. Lensmann Auden Hansen Ausbøl - Norge
7019. Dorte Larsdtr Sæter - Norge
7020. Thor Aaserud - (samme som 13958 og 13974 og 6992 og 7036) - Norge *
7024. Johan Persson Soikkainen - (samme som 6980) - Norge/Finland
7025. Kari? - (samme som 6981) *
7036. Thor Aaserud - (samme som 13958 og 13974 og 7020 og 6992) - Norge *
7296. Ole Olsen Greni østre (ca 1584-1670) - Nes, Akershus, Norge
7297. Eli Larsdtr Ullern (ca 1584-1631) - Nes, Akershus, Norge *
7350. Jon Olsen (1604-?) (samme som 7398) - Nes, Akershus, Norge *
7351. Aase Nilsdtr (ca 1608-?) (samme som 7399) - Nes, Akershus, Norge
7398. Jon Olsen (1604-?) (samme som 7350) - Nes, Akershus, Norge *
7399. Aase Nilsdtr (ca 1608-?) (samme som 7351) - Nes, Akershus, Norge
7558. Helge Helgestad store - Norge *
7559. Gullaug Klemetsdtr Hørstad - Norge *
7602. Lensmann Ole Paulsen Tømmerhol (1596-1667) - (samme som 7630 og 15266) - Norge *
7612. Peder Andersen (1621-1665) - Jylland, Danmark
7613. Karen Clausdtr Stabell (1629-1717) - Toten, Oppland, Norge *
7614. Finn Lauritsen Lunden (1631-1673) - Toten, Oppland, Norge
7615. Pernille Rasmusdtr - Stange, Hedmark, Norge
7630. Lensmann Ole Paulsen Tømmerhol (1596-1667) - (samme som 7602 og 15266) - Toten, Oppland, Norge *
7632. Nils Kjeldsen Solberg (1624-1705) - Toten, Oppland, Norge
7633. Siri Olsdtr Solberg (ca 1636-1705) - Toten, Oppland, Norge
7634. Tord Larsen Rustad (1619-?) - Toten, Oppland, Norge *
7635. Guro Toresdtr (ca 1624-?) - Toten, Oppland, Norge
7638. Lensmann Hans Christophesen Rustad (?-1657) - Toten, Norge *
7639. Kirsti Christophersdtr (1622-1700) - Toten, Norge *
7874. Gårdbruker Ambrosius Pedersen Sandaker (ca 1604 - ca 1670) - Røyken, Buskerud, Norge
7875. Postbonde Signe Pedersdtr Sandåker (ca 1616-1679) - Røyken, Buskerud, Norge *
7880. Ole Evensen Skryset (1600-1667) (samme som 3908) - Røyken, Buskerud, Norge *
7881. Mari Torstensdtr (1600-1658) - (samme som 3909) - Norge *
7928. Ellef Eriksen Blakstad (1610-1676) - Nes, Akershus, Norge
7929. Karen Hansdtr (1610-1663) - Nes, Akershus, Norge
7930. Lensmann Johannes Helgesen Hauger (1610-1685) - Nes, Akershus, Norge
7931. Mari Arnesdtr (1615-1697) - Nes, Akershus, Norge
7938. Jon Hanssen Austrheim (1592-etter 1650) - Torvastad, Rogaland, Norge *
7939. Malene Hansdtr Austrheim (?-1670) - Avaldsnes, Rogaland, Norge
7986. Ola Hallvardsen - Norge *
7992. Nils Rasmusson Sæter (1595-1666) - Norge
7993. Maret Pedersdotter - Norge *
7994. Gårdbruker Ivar Larsson Nordvik (1613-1682) - Norge
7995. Beret Einarsdotter Årnes (ca 1610-1647) - Norge
8080. Klosterbonde Ola Einarsen Vold - Måndalen, Møre og Romsdal, Norge
8088. Gardbruker Ivar Trondsen Venås (ca 1608-?) - Norge *
8164. Erik Pedersson Misfjord (1616-?) - Vestnes, Møre og Romsdal, Norge
8165. ukjent Andersdtr Eide - Norge *
8166. Elling Knutsson Rypdal (1614-1674) - Vestnes, Møre og Romsdal, Norge *
8167. Berit Torsteinsdtr Rypdal - Vestnes, Romsdal, Norge

14. Generasjon (10x tippoldeforeldre)
8344. Knekthövitsman Nils Finne (?-1615) - Kalmar, Sverige *
12288. Gunder Sukkestad Øvre (1580-1630) - Toten, Oppland *
12300. Nils (ca 1586-?) - Norge
12302. Peder Jensen (ca 1589-1657) - Norge
12360. Siver Glemmestad (1565 - etter 1590) - Norge *
12361. Siver Glemmestads kone (1569 - etter 1590) - Norge *
12362. Peder Kjellsen Solberg (1564 - etter 1615) - Toten, Oppland, Norge
12363. Ukjent Ollufsdtr (mellom 1550 og 1560 - ca 1643) - Norge
12384. Mikkel Hølstad (ca 1560 - etter 1612) - Toten, Oppland, Norge *
12385. Karen Hølstad (ca 1560 - etter 1620) - Toten, Oppland, Norge *
12402. Anders Kobberstad (ca 1570 - ca 1637) - Østre Toten, Oppland, Norge*
12403. Rønnaug Helgesdtr Kobberstad (ca 1575 - etter 1645) - Norge *
12404. Gårdbruker Syver T. Sogstad (ca 1580 - ca 1655) - Toten, Oppland, Norge
12405. Siri Sogstad (? - etter 1657) - Toten, Oppland, Norge *
12406. Gulbrand Stensen Majer (1600-1624) - Norge
12407. Rønnaug Thomasdtr Majer (ca 1605 - etter 1641) - Nordre Land, Oppland, Norge *
12408. Jens Evenrud (ca 1569-?) - Norge *
12416. Mikkel Tordsen Mustad (1550-1612) - Fluberg, Oppland, Norge *
12417. Aase Jonsdtr Mustad - Oppland, Norge
12418. Arne Sigurdsen Tomle (før 1570-1624) - Norge
12419. Margrete? Sigurdsdtr fra Tomle (1580-?) - Nordre Land, Oppland, Norge
12420. Lensmann Jens Braastad - Vardal, Oppland, Norge *
12421. Ingrid Skikkelstad - Vardal, Oppland, Norge
12424. Olluf Jensen Bjerke (1574-1669) - Biri, Oppland, Norge *
12425. Ukjent Gundersdtr Koll (ca 1580-?) - Norge *
12426. Ole Jonsen Fjell (ca 1600 - etter 1660) - (samme som 6196) - Toten, Oppland, Norge
12427. Gunild Asgudsdtr (ca 1610 - etter 1660) - (samme som 6197) - Østre Toten, Oppland, Norge
12428. Henrik Tollefsen Unset (1560 - etter 1615) - Biri, Oppland, Norge
12429. Hustru Aaste Lauritsdtr Unset (ca 1575 - etter 1644) - Toten, Oppland, Norge *
12484. Peder d.e. Karlsen Grimstad (ca 1575 - etter 1614) - Toten, Oppland, Norge
12485. Marthe Eriksdtr Grimstad (ca 1580 - etter 1633) - Toten, Oppland, Norge *
12486. Gullik Øfstaas (ca 1580 - etter 1642) - Toten, Oppland, Norge *
12490. Gårdbruker Peder Nygård (? - etter 1647) - Norge *
12504. Hans Torgersen Grågås-Narum (før 1600-?) - Toten, Oppland, Norge *
12505. Guri Sørensdtr (?-1661) - Norge *
12506. Iver Olsen Ensrud (ca 1605-?) - Østre Toten, Oppland, Norge *
12507. Ukjent Gudbrandsdtr Ensrud - Norge
12508. Asbjørn Amundsen Søndre Molstad - Østre Toten, Oppland, Norge *
12509. Birgitte Joensdtr - Østre Toten, Oppland, Norge *
12510. Peder Halvorsen Øvre Skjefstad (ca 1603-?) - Norge *
13956. Ole Gulbrandsen Skullerud - (samme som 13972 og 7012) - Norge
13957. Ingeborg Rud - (samme som 13973) - Norge *
13958. Thor Aaserud - (samme som 13974 og 6992 og 7020 og 7036) - Norge *
13960. Per Persson Soikkainen - (samme som 14048) - Norge/Finland *
13961. Anna? - (samme som 14049) *
13972. Ole Gulbrandsen Skullerud - (samme som 13956 og 7012) - Norge
13973. Ingeborg Rud - (samme som 13957) - Norge *
13974. Thor Aaserud - (samme som 13958 og 6992 og 7020 og 7036) - Norge *
13990. Tosten Gundersen Gjølstad - (samme som 28074) - Norge
13992. Anders Eriksen Brødbøl - Norge
13994. Lars Skjørberg - Norge
13996. Jørgen Jørgensen Utgården - Norge *
13997. Berte Eriksdtr Utgården - Norge *
13998. Peder Amundsen Hesbøl - Norge
13999. Berthe Eriksdtr - Norge *
14000. Odd Olsen Grasmo - Norge
14001. ukjent Toresdtr Grasmo - Norge
14024. Gulbrand Rud - (samme som 27912 og 27944) - Norge *
14036. Hans Audunsen Ausbøl - (samme som 6994) - Norge *
14037. Eli Tostensdtr Gjølstad - (samme som 6995) - Norge
14038. Lars Torkildsen Sæter - Norge
14048. Per Persson Soikkainen - (samme som 13960) - Norge/Finland *
14049. Anna? - (samme som 13961) *
14702. Nils Gislesen - (samme som 14798) - Nes, Akershus, Norge
14798. Nils Gislesen - (samme som 14702) - Nes, Akershus, Norge
15226. Claus Bastiansen Stabell - Norge
15227. Margrethe Olufsdtr Hoff - Norge *
15228. Laurits Finnsen Lunden (1596-1681) - Toten, Oppland, Norge
15229. Kari Steensdtr Majer (1600-1675) - Toten, Oppland, Norge
15266. Lensmann Ole Paulsen Tømmerhol (1596-1667) - (samme som 7602 og 7630) - Toten, Oppland, Norge *
15270. Tore Rustad - Norge *
15748. Gårdbruker Peder Sandaker (?- 1631) - Lier, Buskerud, Norge *
15749. ukjent Ambrosiusdtr Sandåker (ca 1580-?) - Lier, Buskerud, Norge
15856. Erik Toresen - Nes, Akershus, Norge
15857. Ingeborg Toresen - Nes, Akershus, Norge *
15860. Helge Torvik (1580-?) - Nes, Akershus, Norge *
15862. Arne Torersen - Nes, Akershus, Norge *
15863. Berthe Andersdtr - Nes, Akershus, Norge *
15878. Hans Simonsen Austrheim (?-ca 1621) - Karmøy, Rogaland, Norge *
15879. Magdalena Andersdtr - Karmøy, Rogaland, Norge *
15984. Rasmus Sæter - Norge *
15988. Laurits Iversson Nordvik - Norge
15989. Ragnhild Bersveinsdotter Hoås - Norge
15990. Einar Audenson Austigaard Årnes (1547-1630) - Surnadal, Møre og Romsdal, Norge
15991. Ukjent Årnes (ca 1585-ca 1615) - Norge *
16328. Lagrettemann og gårdbruker Peder Madsson Misfjord (1578-1665) - Vestnes, Møre og Romsdal, Norge
16334. Torstein Larsen Rypdal (1584 - etter 1664) - Møre og Romsdal, Norge *

15. Generasjon (11x tippoldeforeldre)
24604. Jens (ca 1564 ?) - Norge *
24724. Kjell Seierstad - Toten, Oppland, Norge *
24726. Olluf Pedersen Solberg (ca 1520 - etter 1573) - Toten, Oppland, Norge
24727. Berete Eriksdtr (ca 1525 - etter 1562) - Gudbrandsdalen, Norge *
24808. Syver T. Sogstads far - Toten, Oppland, Norge
24812. Sten Majer (ca 1565 - etter 1600) - (samme som 30458) - Østre Toten, Oppland, Norge *
24813. Maren Majer (ca 1570 - etter 1615) - (samme som 30459) - Norge *
24832. Tord Mustad i Vardal - Vardal, Oppland, Norge *
24834. Jon Mustad (1528-?) - Norge *
24836. Sigurd Endresen Nerløs (1540-?) - Søndre Land, Oppland, Norge *
24838. Sigurd Eriksen Thomle (1550-1610) - Nordre Land, Oppland, Norge
24842. Ukjent Gislesson Skikkelstad (ca 1540-?) - Norge
24856. Tollef Gunnarson Unset (ca 1530 - etter 1558) - Biri, Oppland, Norge
24857. Berte Unset - Norge *
24968. Karl Pedersen Grimstad (ca 1545 - før 1626) - Toten, Oppland, Norge *
24969. Siri Olufsdtr Grimstad (ca 1550 - etter 1626) - Toten, Oppland, Norge *
25014. Gudbrand Ensrud (før 1585 - etter 1642) - Norge
27912. Gulbrand Rud - (samme som 27944 og 14024) - Norge *
27944. Gulbrand Rud - (samme som 27912 og 14024) - Norge *
27980. Gunder - (samme som 56148) - Norge *
27984. Erik Brødbøl - Norge *
27988. Tove Skjørberg - Norge *
27996. Amund Einarsen Hesbøl - Norge
28000. Ole Audunsen Langfoss - Norge
28001. Gudbjør Olsdtr - Norge
28002. Tord Grasmo - Norge
28003. Guri (Gunne) Gulbrandsdtr - Norge *
28074. Tosten Gundersen Gjølstad - (samme som 13990) - Norge
28076. Torkild Sæter - Norge *
28077. Ingrid - Norge *
29404. Gisle Haug Semmingsen (ca 1553-?) - (samme som 29596) - Nord-Odal, Hedmark, Norge *
29596. Gisle Haug Semmingsen (ca 1553-?) - (samme som 29404) - Nord-Odal, Hedmark, Norge *
30452. Bastian Hansen Stabell (ca 1550-1625) - Haderslev, Jylland, Danmark
30456. Find Lauritsen (1550-1637) - Østre Toten, Oppland, Norge
30457. nn Evensdtr Re - Norge *
30458. Sten Majer (ca 1565 - etter 1600) - (samme som 24812) - Østre Toten, Oppland, Norge *
30459. Maren Majer (ca 1570 - etter 1615) - (samme som 24813) - Norge *
31498. Ambrosius A. Sandåker (ca 1555- ca 1600) - Lier, Buskerud, Norge *
31499. Åse Bjørulsdtr (ca 1560 - ca 1636) - Lier, Buskerud, Norge
31712. Tore Blakstad - Nes, Akershus, Norge *
31758. Anders Kjeldson Tybo *
31759. Anna Jørgensdtr *
31976. Lauritz Nordvik (ca 1535-?) - Norge
31978. Bersvend Toresen Hoaas - Norge
31979. Helga Halse (ca 1560-1627) - Norge
31980. Auden Einarson Årnes (1522-1612) - Norge
31981. Ukjent Årnes Audens kone (ca 1560-ca 1586) - Norge
32656. Leilending Mads Misfjord (1550-1630) - Vestnes, Møre og Romsdal, Norge *

16. Generasjon (12x tippoldeforeldre)
49452. Peder Lavransson Solberg (ca 1490 - mellom 1558-1560) - Toten, Oppland, Norge
49616. Syver Skjerven i Vardal (nevnt 1557/58, Sogstad 1599/1600) - Toten, Oppland, Norge *
49617. ukjent Bjørnsdtr - Norge
49676. Erik Thomle (1525-?) - Nordre Land, Oppland, Norge
49677. Guri (1530-1586) - Norge *
49684. Gisle Torgerson Skikkelstad (ca 1510-?) - Norge
49712. Gunnar Torbjørnson Rolid Markeng (? - etter 1558) - Redalen, Oppland, Norge
55992. Einar Hesbøl - Norge *
56000. Audun Langfoss - Norge *
56001. Marthe (Merete) Langfoss - Norge *
56002. Odd Haugrim - Norge *
56004. Gudmund Grasmo - Norge *
56005. Inger? - Norge *
56148. Gunder - (samme som 27980) - Norge *
60904. Hans Bastiansen Stabell (1534-1585) - Haderslev, Jylland, Danmark
60912. Laurits Siversen Moldstad (1520-1575) - Toten, Oppland, Norge
60913. nn Evensdtr Stor Ree (ca 1530- ca 1610) - Toten, Oppland, Norge
62998. Bjørul (ca 1525-?) - Norge *
62999. Barbara Evensdotter på Råel i Slagen (ca 1530 - etter 1600) - Norge
63956. Tore Simonsen Hoås - Norge
63957. Ragnhild Eriksdtr Aspa (1533-1609) - Norge
63958. Lars Halse (1532-1609) - Norge
63959. ukjent Augustinsdtr Halse - Norge
63960. Einar Audenson d.e. Årnes (1498-1559) - Norge
63961. Ukjent Årnes Einars kone (ca 1535-ca 1560) - Norge

17. Generasjon (13x tippoldeforeldre)
98904. Lagrettemann Lavrans Pedersson Solberg (ca 1477-?) - Toten, Oppland, Norge
99234. Bjørn Sogstad (nevnt 1553) - Toten, Oppland, Norge *
99352. Østen Eriksen Broner (1500-?) - Norge *
99353. (ukjent) Endresdtr Thomle (1505-?) - Nordre Land, Oppland, Norge
99368. Torgeir Gislesson (ca 1484-?) - Vardal, Oppland, Norge
99424. Torbjørn Tollefson Markeng - Snertingdal (Gjøvik), Oppland, Norge
121808. Bastian Hansen Stabell (1500-1566) - Haderslev, Jylland, Danmark
121809. Anna (ca 1500- ca 1560) *
121824. Siver Molstad (Siuordtt Mollestadtt) (1490-?) - Østre Toten, Oppland, Norge *
121826. Eivind/Even Mogensen Store Ree (1490-1574) - Stange, Hedmark, Norge
125978. Gårdbruker Even Torgeirsson på Kjekstad (ca 1500 - etter 1560) - Røyken, Buskerud , Norge *
127912. Simon Hoås (ca 1500- ca 1548) - Norge
127914. Erik Torsteinson Aspen - Norge
127915. Sunnive Ivarsdotter - Norge *
127918. Augustinus Halse (1499-1550) - Norge
127919. kona til Augustinus Halse - Norge
127920. Gårdbruker Auden Ringson Årnes (1462-1537) - Norge

18. Generasjon (14x tippoldeforeldre)
197808. Lagrettemann Peder Lavransson Solberg (? - mellom 1470 og 1480) - Toten, Oppland, Norge *
198706. Endre Endresen Thomle (1475-1550) - Nordre Land, Oppland, Norge
198736. Gisle Herleiksson Skikkelstad (? - etter 1504) - Vardal, Oppland, Norge
198848. Tollef Ellingsen Markeng (før 1434-?) - Redalen, Oppland, Norge
198849. Gunhild Torbjørnsdtr (? - etter 1446) - Norge
243616. Hans Henriksen - Haderslev, Jylland, Danmark *
243617. Ingeborg *
243652. Mogens Sjodeson Nøkleby (1460-1525) Stange, Hedmark, Norge
255828. Torstein Erikson Aspen - Norge
255840. Ring Bårdson Årnes (1429-1505) - Norge

19. Generasjon (15x tippoldeforeldre)
397412. Endre (Eindride) Esbjug (1444-1527) - Nordre Land, Oppland, Norge *
397472. Herleik Gislesson på Skjerven i Vardal (før 1457-?) - Vardal, Oppland, Norge
397696. Elling Tollefsen Markeng i Redalen (før 1392-?) - Redalen, Oppland, Norge
397698. Torbjørn Oleivsson (1395-?) - Norge *
397699. Margrethe Gunnarsdtr Alm i Ringsaker (før 1395 - etter 1454) - Brøttum, Hedmark, Norge
487304. Sjonde Mogensen Frang (1430-1500) - Stange, Hedmark, Norge
511656. Erik Trygveson Aspen - Norge
511680. Bård Andersson Årnes (1405-1475) - Norge

20. Generasjon (16x tippoldeforeldre)
794944. Lagrettemann Gisle Andresson (før 1440-?) - Ringsaker, Hedmark, Norge
794945. Gudrid Torgrimsdtr (? - etter 1466) - Norge *
795392. Tollef Amundsen Rolid (før 1376-?) - Biri, Oppland, Norge *
795393. (ukjent) Ellingsdtr - Norge *
795398. Sira Gunnar Brynjulfsson Samsahl (før 1340-1399) - Brøttum, Hedmark/Toten, Oppland, Norge
795399. Ragndid Amundsdtr Humrost (ca 1340 - ca 1413) - Land, Oppland, Norge
974608. Mogens Graupe og Brynhild Sjondesdtr (1400-1475) - Nord-Fron, Oppland, Norge *
974609. Brynhild Sjondesdtr (ca 1410- ca 1470) - Stange, Hedmark, Norge
1023313. Guro Gunnarsdtr Aspen (1405-?) - Norge
1023360. Anders Ringson Årnes (1380-1450) - Norge

21. Generasjon (17x tippoldeforeldre)
1589888. Andres Bonde på Hilstad (før 1398-?) - Ringebu, Oppland, Norge
1589889. Ukjent Trondsdtr - Norge
1590796. Sira Brynjulf Haraldsson på Samsahl (1280-1347) - Ringsaker, Hedmark, Norge
1590797. Fru Elin Engebrechtsdtr Lyning (? - 1348) - Norge
1590798. Amund Skrep Humrost (?- ca 1360) - Land, Oppland, Norge
1949218. Sjonde Gulbrandsen (ca 1380- ca 1435) - Stange, Hedmark/Nord-Fron, Oppland, Norge
2046626. Gunnar Sigurdson Aspen (1362-1440) - Norge
2046627. Gyrid Eriksdtr Aspen - Norge
2046720. Ring Ringson Årnes (1353-1407) - Norge

22. Generasjon (18x tippoldeforeldre)
3179776. Ombudsmann Gisle på Braastad (? - etter 1371) - Vardal, Oppland, Norge *
3179778. Trond på Hilstad - Ringebu, Oppland, Norge *
3181592. Ridder Harald Klerk Narvesson Samsahl (1260-1348) - Ringsaker, Hedmark, Norge
3181593. Ukjent Knivesdtr Kusse-Hamar (ca 1272-?) - Hamar, Hedmark, Norge
3181594. Sira Engelbrekt Lyning magister og kannik på Orknøyene (ca 1326-?) *
3181596. Arne Alm - Norge *
3181597. Margrete Eysteinsdtr - Norge *
3858436. Gudbrand Sjondesen (ca 1350- ca 1415) - Hemstad, Stange, Hedmark, Norge
4093252. Sigurd Gunnarson Aspen (1330-1401) - Norge
4093253. Arnbjørg Gautesdtr Aspen - Norge
4093440. Ring Årnes (1320-1387) - Norge

23. Generasjon (19x tippoldeforeldre)
6363184. Narve Tordsson Torleifsrud - Lillehammer, Oppland, Norge
6363186. Knive Kusse-Hamar - Norge *
7716872. Sjonde Gudbrandsen (ca 1325-?) - Hemstad/Frang, Stange, Hedmark, Norge
8186504. Gunnar Toraldesson Aspen (1300-1370) - Norge

24. Generasjon (20x tippoldeforeldre)
12726368. Tore Halldorsson - Norge
15433744. Gudbrand Sjondesen (ca 1300-?) Hemstad, Stange, Hedmark, Norge
16373008. Toraldre Ivarson Aspen (1265-1339) - Norge

25. Generasjon (21x tippoldeforeldre)
25452736. Halldor - Norge*
30867488. Sjonde Hemstad (ca 1280-?) - Hemstad, Stange, Hedmark, Norge *
32746016. Ivar Toraldeson Aspen - Norge
32746017. Ingeborg Audensdtr Sure - Norge

26. Generasjon (22x tippoldeforeldre)
65492032. Toralde Gauteson Aspen - Norge
65492033. Anne Ivarsdtr Hatteberg - Norge

27. Generasjon (23x tippoldeforeldre)
130984064. Høvding Gaute Jonsson Meel (på Mel) - Kvinnherad, Hordaland, Norge
130984065. Katarina Ivarsdotter - Norge *

28. Generasjon (24x tippoldeforeldre)
261968128. Lendemann Jon Gauteson Ænes - Ornes, Sogn- og Fjordane, Norge
261968129. Baronesse Inga Vikingdtr (Gauteson) - Norge *

29. Generasjon (25x tippoldeforeldre)
523936256. Lendemann Gaute Ornes (ca 1100- ca 1160) - Norge
523936257. ukjent Ænes (ca 1100-?) - Norge

30. Generasjon (26x tippoldeforeldre)
1047872512. Opplandsjarl Orm Eilifsson - Norge
1047872513. Sigrid Finnsdatter (1025-1100) - Norge
1047872514. Arnbjørn - Norge *

31. Generasjon (27x tippoldeforeldre)
2095745024. Eilif Torsteinsson Jarl
2095745025. Ragnhild Haakonsdatter Lade
2095745026. Finn Arnesson Jarl av Halland
2095745027. Bergljot (Thorborg) Halfdansdottir

32. Generasjon (28x tippoldeforeldre)
4191490048. Torstein Blåfot (ca 980-?)
4191490050. Kong Haakon II Sigurdson Ladejarl
4191490051. Haakons frille *
4191490052. Arne Arnmodson Giske (977-1024)
4191490053. Tora Torsteinsdatter (ca 972-1015)
4191490054. Halvdan Sigurdsson av Stein
4191490055. Ingebjørg Einarsdotter (ca 995-?)

(Videre aner er hentet fra Genis nettsider, men det meste av slektskap før år 1500 er som regel basert på mer eller mindre kvalifisert gjetning og lar seg vanskelig bevise med 100 % sikkerhet)

33. Generasjon (29x tippoldeforeldre)
8382980096. Bård på Bardarstad i Barstadvik *
8382980100. Sigurd Håkonsson Ladejarl, Hladir
8382980101. Bergljot Toresdottir av Møre
8382980104. Arnmod Arnvidsson
8382980106. Torstein Egillsson Galge

34. Generasjon (30xtippoldeforeldre)
16765960200. Håkon Grjotgardsson Ladejarl (ca 838- ca 917)
16765960201. kona til Håkon Grjotgardsson Ladejarl (840-859) *
16765960202. Tore Teiande Mørejarl, Þegjanda
16765960203. Ålov Haraldsdotter "Aarbod" Årbot
16765960208. Arnvid Thorarinsson Giske (ca 913-1000)
16765960212. Egill Skallagrimsson (910-ca 990)
16765960213. Asgjerd Bjørnsdatter

35. Generasjon (31x tippoldeforeldre)
33531620400. Grjotgard Herlaugsson Ladejarl (ca 790-867)
33531620401. kona til Grjotgard Herlaugssson Ladejarl (ca 805-?)
33531920404. Ragnvald Eysteinsson Mørejarl (ca 830-ca 894)
33531920405. Ragnhild "Hild" Hrolfsdottir Nefia
33531920416. Thorarinn Finnvidsson "Bullibak"
33531920417. kona til Thorarinn Finnvidsson "Bullibak"
33531920424. Skallagrim Kveldsulfsson
33531920425. Bera Yngvarsdottir
33531920426. Bjørn Brynjolfsson Hauld
33531920427. Tora Hroaldsdottir Hauld

36. Generasjon (32x tippoldeforeldre)
67063840800. Herlaug Jarl d.e. Haraldsson (Grjotgardsson) (765-825)
67063840802. Grjotgard Haløygjajarl *
67063840832. Finnvid Fundne (857-881)
67063840834. Arnvid Torvidsson av Sunnmøre (870-?)
67063840848. Kveldulfur Brunda-Bjàlfason
67063840849. Salbjörg Berðlukaradottir
67063840850. Yngvar Fjadrurdaland *
67063840852. Lendemann Brynjulf Bjørnsson (850-922)
67063840853. kona til Brynjulf Bjørnsson (ca 848-?) *
67063840854. Roald (Hroaldur) Audbjørnsson Fjordane (ca 850-?)

37. Generasjon (33x tippoldeforeldre)
134127681600. Harald Trondson Naumdølajarl (740-800)
134127681601. Signy Sigurdsdatter
134127681668. Torvid
134127681704. Bjørn Herse Aurland
134127681708. Audbjørn

38. Generasjon (34x tippoldeforeldre)
268255363200. Trond Haraldsson "den Gamle " av Hålogland (712-740)
268255363201. kona til Trond, av Namdalen *
268255363202. Sigurd Grjotgardsson
268255363203. kona til Sigurd Grjotgardsson (ca 730-?) *
268255363336. Torvids far
268255363408. Helgi Bjarnarson på Sogn (ca 790-?)

39. Generasjon (35x tippoldeforeldre)
536510726400. Harld Trygill Håvarðsson av Hålogaland
536510726404. Grjotgard Gardsson (680-726)
536510726672. Torvids farfar
536510726816. Björn buna Veðra-Grimsson
536510726817. Velaug Vikingsdtr Skanagarskele (775-812)

40. Generasjon (36x tippoldeforeldre)
1073021452800. Haavard Hergilsson
1073021452808. Gardur Norsson
1073021453344. ukjent Sigarsson

41. Generasjon (37x tippoldeforeldre)
2146042905600. Hergils Barðsson (625-663)
2146042906688. Sigurd Grjotgardsson (samme som 268255363202)

42. Generasjon (38x tippoldeforeldre)
4292085811200. Barðr Brynjolfsson av Hålogaland
4292085813376. Grjotgard Gardsson (680-726) (samme som 536510726404)

43. Generasjon (39x tippoldeforeldre)
8584171622400. Brynjolf Brandsson (588-?)

Øyvinds slektstre

1. generasjon (probanden)
1. Øyvind Caspersen (1976-) - Oslo, Norge

2. generasjon (foreldre)
2. Rolf Terje Caspersen (1948-) - Oslo, Norge
3. Liv Melbøe Caspersen (1950-) - Liland, Nordland, Norge

3. generasjon (besteforeldre)
4. Rolf Gunnar Caspersen (1922-1989) - Oslo, Norge
5. Ellen Synnøve Kolberg Caspersen (1922-?) - Brevik, Vestfold, Norge
6. Bjarne Jentoft Melbøe (1910-1991) - Liland, Nordland, Norge
7. Bjørg Hansine Melbøe (1922-2015) - Liland, Nordland, Norge

4. generasjon (oldeforeldre)
8. Gunnar Erling Caspersen (1896-1972) - Oslo, Norge
9. Dagny Torvig (1898-1975) - Oslo, Norge
10. Johan Olaf Kolberg (1893-1962) - Hedrum, Vestfold, Norge
11. Margit Hansen (1894-1979) - Larvik, Vestfold, Norge
12. Handelsbestyrer Olaus Petersen Neergaard Melbøe (1881-1942) - Dverberg, Nordland, Norge
13. Hansine Oline Alfhild Mørk Melbøe (1885-1973) - Stamnes, Nordland, Norge
14. Lars Gulliksen Nørstebø (1869-?) - Nore og Uvdal, Buskerud og Svolvær, Nordland, Norge
15. Lucie Amalia Karoliussen (1886-?) - Skråva/Svolvær, Nordland, Norge

5. generasjon (tippoldeforeldre)
16. Bryggearbeider Johan Alfred Caspersen (1858-?)
17. Maren Elden Caspersen (1869-?) *
18. Modellsnekker Peder Magnus Semmingsen Torvig (1864-?)
19. Anne Dorthea Kristiansdtr Torvig (1867-?)
20. Murer Johan Christian Carl Kolberg (1863-1924)
21. Olette Pedersen Kolberg (1870-1957)
22. Møllearbeider Oluf Hansen (1858-1948)
23. Katrine Jeanette Jansen (1849/1850-1942)
24. Fisker og selveier Peter Jentoft Melbøe (1837- før 1900)
25. Beret Olina Andersdtr Melbø (1838-1914)
26. Dampskipekspeditør Nils Christian Mørk Andreasen (1850-?)
27. Gårdmannskone Jørgine Falk Mørk Thorsdtr (1853-?)
28. Selveier Gullik Larsen Nørstebø (1832-1905) Nore og Uvdal, Buskerud
29. Gro Hansdtr Vårvigen (1837- etter 1910) Nore og Uvdal, Buskerud
30. Strandsitter Oluf Martin Caroliussen (1844-?)
31. Hansine Petrikke Andreassen (1850-?)

6. generasjon (2xtippoldeforeldre)
32. Gaardmand Casper Johansen Eng (?- før 1865) *
33. Spinnerske Anne Marie Andersdtr Elgesrud (1818- etter 1865)
36. Semming Semmingsen Fagerlid *
37. Berit Simonsdtr Torvig (1829-?)
38. Brøtningsmann Kristian Paulsen (1826-?) - Hønefoss, Buskerud
39. Hendrikke Nielsdtr (1826-?) - Hønefoss, Buskerud
40. Skorsteinsfeiersvenn Johannes Christian Carl Kolberg (1835-?)
41. Anne Jensdtr Kolberg (1834-?)
42. Peder Nilsen Odbergmoen
43. Sofie Olsdtr *
44. Fisker Hans Andersen (1819-?)
45. Andrea Olsdtr (1826-?)
46. Matros og strandsitter Jan Simonsen østre Halsen (1812-?)
47. Karen Marie Christiansdtr (1812-?)
48. Andreas Marthinus Melbøe (1794-1873) - Lødingen/Dverberg, Nordland
49. Gunelie Jørgina Melbøe (1816-?) - Trondheim, ST/Dverberg, Nordland
50. Inderst Anders Ingebrigtsen Trones *
51. Olina Hansdtr *
52. Fisker Andreas Jakobsen (1820-?)
53. Elen Anna Nilsdtr (1822-?)
54. Thor Kristian Pedersen Tveraabak
55. Maren Aas Jacobsdtr (1818-1890)
56. Lars Steensen Nørstebø og Gro Larsdtr (1804-1867) - Nore og Uvdal, Buskerud, Norge *
57. Gro Larsdtr (1809-1864) - Nore og Uvdal, Buskerud, Norge
58. Hans Hansen Lunda (1799-?) - Uvdal, Buskerud, Norge
59. Ingebor Endresdtr Vårvigen (ca 1796-?) - Buskerud, Norge
60. Karolius Andreassen (1811-?) *
61. Else Anna Johannesdtr (1814-?)
62. Inderst Andreas Mathisen *
63. Lava Kristine Ursin *

7. generasjon (3xtippoldeforeldre)
74. Simon Olsen *
75. Mari Andersdtr *
76. Paul Amundsen - Hønefoss, Buskerud *
77. Marte Nielsdtr - Hønefoss, Buskerud *
78. Niels Thorbjørnsen Hønefoss - Hønefoss, Buskerud *
79. Kari Hendriksdtr - Hønefoss, Buskerud *
80. Arbeidsmann i sjøetaten Johan Christian Kolberg (1808-?) *
81. Johanne Lindsted (1815-?) *
82. Jens Fredriksen *
88. Anders Jensen Barkevig *
90. Smed Ole Andersen Laurvig (1799-?) *
91. Christine Sørensdtr (1799-?)
92. Matros Simon Jansen (1788-?) *
93. Marte Maria Trulsdtr (1779-?)
94. Christian Iversen *
95. Elen Marie Andersdtr *
96. Anders Iversen Melsbøe (1768-1798)
97. Dorthe Kristina Pedersdtr Melsbøe (1774-?) *
98. Slakter Peder Haugen *
99. Karen Haugen *
104. Jacob Andreas Nilsen (samme som 110)
105. Susanne Andreasdtr Aas (samme som 111)
106. Niels Christian Erichsen (1795-?)
107. Milla Rasmusdtr *
108. Peder Kristian Jacobsen Holmvigen (1794-1860) - Leirfjord, Nordland, Norge
109. Christianna Thorsdtr Holmvigen (1802 -1870) - Leirfjord, Nordland, Norge
110. Jacob Andreas Nilsen (samme som 104)
111. Susanne Andreasdtr Aas (samme som 105)
114. Lensmann Lars Nielsen Fønstelien Nørstebø (1767-?) - Nore og Uvdal, Buskerud, Norge
115. Margit Gulliksdtr Grøterud (ca 1775-?) *
116. Hans Torson Guton (1748-1830) - Buskerud, Norge *
117. Gro Halvorsdtr Nørstebø (1763-1801) - Nore og Uvdal, Buskerud, Norge
118. Endre Steinson (1763- etter 1801) - Oppdal, Buskerud, Norge
119. Birgit Goesdtr Trestegard (1775-1847) - Oppdal, Buskerud, Norge *
122. Johannes Olsen *
123. Mette Andersdtr *

8. generasjon (4xtippoldeforeldre)
192. Iver Andersen Melsbøe - Hol Tjels., Norge *
193. Martha Andersdtr (ca 1723-34-?) - Lødingen, Nordland, Norge
182. Smed Søren Hansen (1769-?) *
183. Anneken Hansdtr (1762-?) *
186. Truls Christiansen Kaupang (1734-1785) *
187. Mari Sivertsdtr (1751-?) *
208. Niels Amundsen (ca 1745-?) *
209. Alette Jacobsdtr (ca 1755-?) *
210. Andreas Andersen (samme som 222) *
211. Maren Aas Pedersdtr (samme som 223) *
212. Erik Jørgen Olsen (ca 1753-?) *
213. Ane Kristina Jacobsdtr (ca 1761-?) *
216. Jacob Joenssen (ca 1768-?) Alstahaug, Nordland
217. Ane Jensdtr (ca 1764-?) Alstahaug, Nordland
218. Jektestyrmann Thor Christian Olsen Walla (1774-1820) *
219. Beret Martha Jakobsdtr Dass (1780-1820)
222. Andreas Andersen (samme som 210)
223. Maren Aas Pedersdtr (samme som 211)
228. Niels Larsen Fønstelien *
229. Astri Halvorsdtr Grakvar *
234. Soldat Halvor Gisleson Skarsvatne (1741-?)
235. Birgit Torkelsdtr *
236. Stein Hanson Flåta (1717-1773) - Oppdal, Buskerud, Norge
237. Ingeborg Olsdtr Kjønås Dagali (ca 1729-1803) - Oppdal, Buskerud, Norge

9. generasjon (5xtippoldeforeldre)
386. Anders Christophersen (ca 1687-1763) * Ramstad, Norge
387. Riborg Christensdtr Trane (1698-1784)
438. Jakob Wilhelm Jacobsen Dass (1745-1811)
439. Margrethe Falch Jørgensdtr Hass (1745-1813)
468. Gisle Simenson (?-1741) *
469. Gro Knutsdtr *
472. Hans Endreson Flåta Nørstebø (1686-1742) Oppdal, Buskerud, Norge
473. Sigrid Reiarsdtr Bjønno (1683-1773) *
474. Ole Aslakson (1693-1773) *
475. Birgit Gudbjørnsdtr *

10. generasjon (6xtippoldeforeldre)
774. Christen Mathisen (1639- omkom 1709) *
775. Maren Jensdtr Hveding
876. Jacob William Andersen Dass (1714-1749)
877. Berete Pedersdatter Falch (1725-1797)
878. Jørgen Jensen Hass (1710-1754)
879. Anne Sophie Willadsdatter Bing (1715-1765)
944. Endre Steinsson Nørstebø (1650-?) - Nore og Uvdal, Buskerud, Norge
945. Ragnhild Hansdtr (1650-1721) *

11. generasjon (7xtippoldeforeldre)
1552. Futen Jens Christensen Hveding (1620-1661) * Skotnes, Lofoten, Nordland, Norge
1553. Riborg Danielsen Bull (1625-1696)
1752. Prest Anders Pettersen Dass (1675-1736)
1753. Rebecca Lorentzdatter Angell (1681-1735)
1754. Peder Pedersen Falch (1659-1701)
1756. Jens Jørgensen Hass (1670-1727)
1757. Margrethe Jacobsdtr Falch (1687-1772)
1758. Willads Jenssen Bing (1669-1739)
1759. Magdalene Susanne Nilsdtr Lund (1686-1764)
1888. Oppsitter Stein Jonsson Nørstebø (nevnes 1657) - Nore og Uvdal, Buskerud, Norge

12. generasjon (8xtippoldeforeldre)
3106. Fogd i Jämtland og borgermester i Trondheim Daniel Rasmussen (?-1638) *
3107. Maren Jensdtr Bull (?-1644) *
3504. Dikter Petter Dass (1647-1707)
3505. Margareta Andersdtr (1650-1733)
3506. Lorentz Mortensen Angell (1626-1697)
3507. Abel Falch Jespersdatter Richard (1651-1683)
3508. Peder Falch (1625-?) *
3512. Jørgen Jensen (1635-?)
3513. Marit Jeremiasdatter Hass (1650-1724)
3516. Jens Willadssen Bing (1613-1697)
3517. Clara Andersdatter Bruse (1640-?)
3518. Nils Mortenssøn Lund (1656-1695)
3519. Sara Jacobsdatter Schielderup (1666-1725)
3526. Jakob Pederssøn Falch (1631-1715)
3527. Margrethe Hagerup (1635-1675) *
3776. Jon Steinsson Nørstebø (nevnes 1645) - Nore og Uvdal, Buskerud, Norge

13. generasjon (9xtippoldeforeldre)
7008. Peiter Pittersen Dundass (1620-1654)
7009. Maren Pedersdtr Falch (1629-1709)
7010. Anders Søfrenssøn (1600-1654)
7011. Elisabeth Lauritzdatter Arctander (1621-1701)
7014. Jesper Hanssøn Richard (1610-1677)
7015. Margrethe Pedersdatter Falch (1628-1660)
7026. Jeremias D E Hass (1620-1664)
7027. Maren Jørgensdtr (1630-1676) *
7034. Anders Olsen Bruse (1594-1657)
7035. Ellen Olofsdtr (1615-1654)
7036. Morten Olufssøn Lund (1606-1657)
7037. Magdalene Christophersdtr (1623-1699)
7038. Jacob Augustinussøn Wivel (1630-1686)
7039. Susanne Jørgensdatter Schielderup (1642-1685)
7052. Peder Jacobssøn Falch (1591-1643) (samme som 14018 og 14030)
7053. Anna Jonsdtr Sinclair (1602-1673) (samme som 14019 og 14031)
7552. Lagrettemann Stein Nørstebø Flåta (nevnes 1593) - Nore og Uvdal, Buskerud, Norge *

14. generasjon (10xtippoldeforeldre)
14018 og 14030. Fut Peder Jacobssøn Falch (1591-1643)
14019 og 14031. Anna Jonsdtr Sinclair (1602-1673)
14020. ukjent Andersdtr (1571-?)
14022. Lauritz Holgersson Arctander (1577-1629)
14023. Birgithe Hansdatter Bernhoft (1582-1631)
14028. Hans Rockertsen (1575-1635)
14052. Elias Hasse (1590-?) *
14068. Ole Eriksson (1568-?9) *
14069. Kristina Henriksdotter (1569-?)
14070. Olof Joensson (1591-1621)
14071. Anne Jensdtr Bull (1590-?)
14072. Olaf Jenssøn Lund (1575-?)
14074. Christopher Olufsen Løb (1595-1640) *
14075. Magdalena Samuelsdatter Arctander (1595-?)
14076. Augustinus Jenssøn Wivel (1590-1657)
14077. Marit Olsdtr (1595-?) *
14078. Jørgen Pederssøn Schielderup (1605-1657)
14079. Anne Hansdtr Busch (1614-1680)

15. generasjon (11xtippoldeforeldre)
28036. Jacob Ibsen Pedersen (1536-1633)
28037. Margrete Petersdatter Falchner (1556-1622)
28040. Anders Eriksen Blich (1555-1602)
28041. Gunhild Roaldsdtr (1523-1577) *
28044. Holger Lavridsen Arctander (1532-1612) *
28045. Sofie (1542-?) #*
28046. Hans Anderssøn Bernhoft (1551-1619)
28047. Anna Pedersdtr (1558-1627) *
28056. Rockert Adrianssøn Falchner (1546-1600)
28138. Henrik Petri Medelpadius (1539-?) *
28140. Joen Gunnarsson (1538-1585) *
28141. Anna Olofsdotter (1535-1568)
28142. Jens Andersen Bull (1555-1610)
28143. Lucie Jensdtr (1560-1587)
28144. Jens Rasmussøn (1545-?) *
28145. Gjertrud Hansdtr (1545-?) *
28150. Samuel Lauritzsson Arctander (1555-1607)
28151. Margrethe Staffensdtr (1560-?) *
28152. Jens Johan Augustus Christensen Wivel (1550-1599) *
28153. Anna Hansdtr Trygge (1580-?)
28156. Peder Jenssøn Schielderup (1571-1646)
28157. Anna Nielsdtr Holch (1580-1612)
28158. Hans Gertsen Busch (1588-1649)
28159. Maren Svendsdtr (1591-1674)

16. generasjon (12xtippoldeforeldre)
56072. Peder Ibssøn (1500-1559) *
56073. Anna Pedersdtr (1496-1575) *
56074. Peter Adrianssøn Falchner (1539-1569)
56075. Gunhild Sigvardsdtr (1540-?)
56080. Erik Andersen Aaboe (1490-1566) *
56081. Marit Bielke (1535-1566) *
56092. Anders Einersson Bernhoft (1530-?)
56112. Borgermester Adrian Rockertssøn Falchner (1500-1595) (samme som 112148)
56282. Olof Jensson (1490-1539)
56284. Anders Bull (1510-?) *
56286. Jens (1515-?) *
56300. Lavrits Nielssøn Arctander (1527-1596)
56301. Magdalena Sigurdsdtr (1536-1595)
56306. Hans Johansen Trygge (1545-1599) *
56307. Anne Hansdtr Helsing (1555-1582)
56312. Jens Pederssøn Schielderup (1509-1582)
56313. Susanne Leonhardsdatter (1528-1582)
56314. Niels Lauridsson Holch (1540-1613)
56315. Randi Lauritzsdatter (1540-1597)
56316. Gert Busch (1550-?) *
56317. Anna Christophersdatter Boldich (1560-?)
56318. Svend Anderssøn (1563-1627) *
56319. Maren Hansdtr (1571-1651)

17. generasjon (13xtippoldeforeldre)
112148. Borgermester Adrian Rockertssøn Falchner (1500-1595) (samme som 56112)
112149. Margrete Petersdtr Fosnes (1500-1597) *
112150. Sigvard Amundsson (1500-1573) *
112151. Margrethe Hansdtr (1500-1573) *
112184. Einer Marcussen Bernhoft (1500-?) *
112185. Mette Eriksdatter Bernhoft (1505-?)
112564. Jens Ketilsson (1470-1542)
112565. Ingrid Jensdotter Schanche (1470-1527)
112600. Niels Lavridsson Arctander (1490-1552)
112601. Birgitte Lauritzdatter (1495-?) *
112602. Sigvard Amundsson (1500-1573) *
112603. Margrethe Hansdtr (1500-1573) *
112614. Hans Helsing (1525-1599) *
112624. Peder Jenssøn Schielderup (1485-1563) *
112625. Maren Nielsdtr (1462-1563) *
112626. Leonhard Mittens (1500) *
112628. Laurids Holch (1524-?) *
112630. Lauritz Olufsen Holch (1510-1587)
112631. Marthe Jonsdatter Packe (1515-1581)
112634. Christopher Hieronymus Boldich (1500-?) *
112638. Hans Sigurdsson (1530-1593)
112639. ukjent Henriksdtr Gyldenløve (1540-?)

18. generasjon (14xtippoldeforeldre)
224296. Rockert van Valckenier (1470-?) *
224370. Erik Hanssøn Bernhoft (1480-?) *
224371. Maren Eriksdotter (1480-?)
225128. Ketil Jonsson (1433-1477)
225130. Jens Karlsson Schanche (1420-1488)
225131. Catharina Wibjørnsdotter (1440-1490)
225200. Lavrids Nilsson Arctander (1465-?) *
225260. Oluf Jonsson Kamp Holch (1475-?)
225262. Jon Jonssøn Packe (1460-1534) *
225263. Thale Paalsdotter (1495-?)
225276. Sigvard Amundsson (1500-1573) *
225277. Margrethe Hansdtr (1500-1573) *
225278. Henrik Nilsson Gyldenløve (1495-1567) *

19. generasjon (15xtippoldeforeldre)
448742. Erik Jensson (1450-?) *
448743. Dorte Ottesdotter Huitfeldt (1460-?)
450256. Jon (1407-1467) *
450260. Karl Pedersson Schanche (1360-1430)
450261. Radgerd Ketilsdotter (1373-?) *
450262. Wibjörn Laurensson (1410-1440)
450521. Cecilie Gjestdatter Holch (1455-?) *
450527. Karin Amundsdotter (1450-1534)

20. generasjon (16xtippoldeforeldre)
897486. Otte Henriksen Huitfeldt (1430-?)
897487. Margrete (1433-?) *
900520. Peder Nilsson (1325-1410)
900525. ukjent Torstensdtr (1413-?)
901054. Amund Baardsson (1420-1535)

21. generasjon (17xtippoldeforeldre)
1794972. Henrik Nielsen (1390-?) *
1794973. Johanne Ottesdatter Schinkel (1394-?) *
1801040. Nils Hallsteinsson (1305-1347)
1801041. Kristina Hallvardsdatter (1310-?) *
1801050. Torsten Skjedulvsson (1373-1423)
1802108. Baard Steinarsson (1390-?)

22. generasjon (18xtippoldeforeldre)
3602080. Hallstein Torleivsson (1272-1345)
3602100. Skjedulv Bottolvsson (1347-1381)
3604216. Steinar Aslaksson (1360-?) *

23. generasjon (19xtippoldeforeldre)
7204160. Torleiv Haraldsson (1240-1290)
7204161. Magnhild Olavsdotter 1230-1290)
7204200. Botolv Eysteinsson (1325-1337)

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License